Ponowne kary w LPL! Czyli szybka reakcja organizatorów!

Fot. LNG Esports / Weibo
Fot. LNG Esports / Weibo

Wczoraj lolesports wydało oficjalne oświadczenie w sprawie konfliktu w LPL. Chodzi o sytuacje pomiędzy zawodnikiem LNG Esports a trenerem Invictus Gaming.

Xiong Yu-Long, czyli jungler LNG posługujący się pseudonimem Xx starł się słownie z trenerem IG, czyli Siu „Chris” Keungiem. Zespół dyscyplinarny LPL został jak najszybciej zaangażowany w dochodzenie, dzięki czemu sprawa szybko się wyjaśniła.

Według oświadczenia trener IG otworzył drzwi do salonu drużyny przeciwnej bez wyraźnego pozwolenia. Po czym wypowiedział niekulturalne słowa w stronę Xx. Za te czyny LPL nałożyło na niego karę w wysokości 10 tysięcy Juanów, czyli około 5600 złotych.

Większą karę dostał Xx, który zaczął ten konflikt, publikując przed meczem negatywne i niestosowne uwagi pod adresem Chrisa na platformie Weibo. Poza tym nadmiernie reagował na słowa trenera Invictus i również otworzył dzwi do salonu drużny przeciwnej bez pozwolenia. Za to wszystko dostał karę wynoszącą 50 tysięcy Juanów, czyli około 28000 złotych. To tyle samo ile dostał Southwind, który został niedawno ukarany za nieodpowiednie uwagi podczas transmisji na żywo.

Zobacz też:   LPL: Kolejne kary finansowe dla graczy!

Obie organizacje zaraz po tym wydały swoje oświadczenia i przeprosiły za zachowanie swoich zawodników. Uważam, że organizatorzy słusznie postąpili, nakładając takie kary. Zwłaszcza że zachowanie Xx i Chrisa złamało punkty regulaminu rozgrywek.