Getty Images zostaje oficjalnym partnerem globalnych turniejów League Of Legends!

lol-worlds-arena-g2-fpx
Fot. Bartosz Płotka / Riot Games

Riot Games ogłosiło, że Getty Images zostało oficjalnym partnerem międzynarodowych turniejów League of Legends aż do 2024 roku.

Oznacza to, że będą odpowiadać za zdjęcia i dystrybucje na takich eventach, jak mistrzostwa świata, All Stars oraz Mid Season Invitational. Partnerstwo rozpocznie się od Mistrzostw Świata 2020, które mają się odbyć jesienią.

Zobacz też:   Mistrzostwa świata zagrożone? Chiny odwołują międzynarodowe turnieje!

Getty Images jest Amerykańską agencją działającą od 25 lat, prowadzącą bank zdjęć, ujęć filmowych, video i muzyki. Założycielami są Mark Getty i Jonathan Klein, a ich siedziba znajduje się w Seattle. W przeszłości współpracowali z między innymi: gazetą New York Times, a także z różnymi organizacjami sportowymi. Aktualnie największymi są: FIFA, UEFA, MKO, NBA, UFC, Bayern Monachium i wiele innych.

W Polsce mogą być jednak kojarzeni z brudnymi zagrywkami firmy Corbis. Za to licencje tej firmy w 2016 roku nabyło Getty Images i ich praktykę również próbują kontynuować. Chodzi o kopiowanie publicznych i zdjęć i nadawanie im własnego znaku wodnego, czyli przywłaszczanie ich. Corbis było krytykowane za takie posunięcia w sprawie zdjęcia chłopca z Warszawskiego getta oraz zdjęcia Polskiej kawalerii w Sochaczewie.

Natomiast trzeba przyznać, że zdjęcia, które robią, są naprawdę ładne i są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Także Riot Games z pewnością wie, co robi, ponieważ zawsze współpracowali ze świetnymi ludźmi w swoim fachu. „Wkraczamy w drugą dekadę esportowego League of Legends, a partnerstwa z innymi liderami branży pomagają w dalszym rozwoju i wzmocnieniu naszego sportu i największych wydarzeń w naszym sezonie”. Powiedziała Naz Aletaha, dyrektor do spraw Globalnych partnerstw esportowych w Riot Games.