Fińsko białoruskie otwarcie grupy C kwalifikacji do Qi Banja Luka 2019

csgo nemiga
Fot. Nemiga

Zwycięzca tego meczu SJ vs Nemiga zmierzy się z wygranym meczu Hard Legion vs Phoenix. Przegrany wyląduje w dolnej drabince. Bywało wiele razy, że drużyna umyślnie lądowała w drabince przegranych, aby mieć łatwiejszą drogę do finału. Co wymyślą świry z Białorusi wraz z Finami?

SJ skupia się głównie na rozgrywkach krajowych. Przez wzgląd na to, ocenianie ich gry może być lekko utrudnione, ponieważ w Finlandii oprócz ich, HAVU i oczywiście ENCE, nie ma żadnej drużyny na wyższym poziomie. Mimo tego nie błyszczą oni w tych pojedynkach. Oczywiście wygrywają z każdą słabszą od nich drużyną, jednakże nie w tak dominującym stylu, jak byśmy mogli się tego spodziewać. Statystyki po stronie CT dla tej drużyny są bezlitosne. 3 rundy na dust2, 5 na inferno.. a przypomnijmy, że to w meczach na 120 drużynę w rankingu! Obydwa te spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyna xarte 2:1, jednakże niesmak po widoku męczarni SJ po stronie antyterrorystów nadal pozostaje. Jest Jamppi – jest impreza. Finowie są zdecydowanie wyznawcami tego tekstu. Jest to kolejny problem, który zatrzymuje ich przed rozwojem. Drużyna bez tego kluczowego gracza nie istnieje. Widzieliśmy to w przegranym meczu na Giants. Indywidualności są okej. Ci gracze muszą jednak posiadać wsparcie na poziomie, którego tej drużynie zdecydowanie brakuje.

Nemiga w odróżnieniu od ich dzisiejszego rywala, większość swoich spotkań rozgrywa z przeciwnikami innych narodowości. Wynika z tego wiele benefitów. Przede wszystkim są w stanie poznać różne style i sposoby gry. Jest to kluczowe nawet dla tych najlepszych drużyn, ponieważ raz na jakiś czas, w grupie na jakimś ważnym turnieju pojawia się znikąd jakaś egzotyczna drużyna. Często bywa tak, że murowani faworyci przegrywają swoje otwierające spotkania BO1 właśnie przeciwko takim niezbyt wyrafinowanym i ogranym drużynom tylko dlatego, że prezentują oni totalnie odmienny styl gry, na który drużyna z topki może, ale nie koniecznie musi być przygotowana. Nemiga konsekwentnie zbiera doświadczenie, a efekty już powoli widać. Przykładem może być ostatnio urwana mapa na Avangar, którzy swego czasu dali drużynie lolliego lekcje pokory pokonując ich 16:0 na dust2. Największa słabość, najsilniejszym atutem. To, że snajper drużyny Nemiga, lolli, jest bardzo utalentowany – znamy od dawna. Za każdym razem w swoich tekstach o Nemidze przypominałem, że strzelec musi ciągnąć ich grę sam. Jakie było moje zdziwienie, gdy reszta drużyny jak za użyciem różdżki zaczęli grać lepiej. Oczywiście, większość spotkań, w których było to widoczne, drużyna przegrała. Jest to jednak początek. Początek dobrej zmiany i odciążenia, którego snajper tak bardzo potrzebuje.

  • Drużyny grały ze sobą 2 razy. Za każdym razem triumfowało SJ.
  • Ostatni pojedynek miał miejsce 23 Września.
  • SJ wygrało 4 z 5 ostatnich spotkań.
  • Nemiga wygrała 1 z 5 ostatnich spotkań.
  • Średni ranking przeciwników SJ to 101 pozycja.
  • Średni ranking przeciwników Nemiga to 25 pozycja.

Nemiga poczynia większy progres, grają na lepszych przeciwników, oraz dysponują silniejszym map poolem. Może to być bliski pojedynek, jednakże sądzę, że lolli będzie w stanie w kluczowych sytuacjach stanąć na wysokości zadania i zwyciężyć w tym pojedynku.