Na horyzoncie playoffy, zaczynamy kalkulacje! Kolejny dzień Ultralgi!

lol ultraliga k1ck puki style raxxo
Fot. K1CK

Po wczorajszych meczach skomplikowała nam się sytuacja w tabeli, Komputronik H34T utraciło status samodzielnego wicelidera, dołączyły do nich 7more7 Pompa Team i K1CK Neosurf, w najbliższym czasie powinniśmy dostać odpowiedź kto z Polski pojedzie na EU Masters.

17:30 – K1CK Neosurf vs piratesports

Załoga piratesports pogodziła z myślą o relegacjach, natomiast drużyna Delorda cały czas podbudowuje formę na fazę pucharową, gdzie zawalczą o Mistrzostwo Alior Bank Ultraligi Mistrzostw Polski Leauge of Legends. Piraci są ostatnio bez formy. Pokazali to, przegrywając ostatnie osiem spotkań, gdzie to wygrali tylko na PRIDE w pierwszym meczu. Na pewno będą chcieli podkręcać fazę wyborów, jak pokazali to, grając na AGO ROGUE, gdzie pojawiła się Zyra. Moim typem na ten mecz będzie K1CK Neosurf.

18:30 – AGO ROGUE vs Illuminar Gaming

Zawodnicy Illuminar po sensacyjnej porażce na PRIDE będą chcieli pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy i będą chcieli udowodnić to poprzez pokonanie AGO ROGUE, które to spokojnie rozprawiło się z piratami. Dla Illuminar, które chce się włączyć o walkę o to drugie miejsce gwarantujące slot do turnieju EU Masters, must have to wygrana AGO Rogue. Nikomu, oprócz Komputronik H34T nie udało się tego dokonać, więc w przypadku wygranej, licząc na to, że reszta przegra, IHG odrobi tę mapę, którą straciło w pojedynku z PRIDE.

19:30 – PRIDE vs 7more7 Pompa Team

7more7 Pompa Team, które rozgniotło Komputronik H34T w meczu tygodnia, powinno zdawać sobie sprawę, że zdobycie każdej mapy przybliża ich do EU Masters i zaprezentowania się na scenie europejskiej. Są w sytuacji, gdzie nie mogą pozwolić sobie na porażkę z PRIDE. Orły natomiast nie mają nic do stracenia. Są w opłakanej sytuacji, dlatego wydaje mi się, że postawią srogi opór, nie mając na sobie żadnej presji od widzów. Pokazali, że mogą zaskoczyć w grze na Illuminar Gaming, gdzie wreszcie dolna alejka zaczęła występować na miarę ich możliwości. Oczywistym faworytem jest 7more7 Pompa Team, ale myślę, że PRIDE może jeszcze zaskoczyć.

20:30 – Komputronik H34T vs Gentlemen’s Gaming

Drużyna braci Malczyńskich uległa w meczu tygodnia, tracąc tym samym pozycję samodzielnego wicelidera. Od wczoraj musi dzielić tę pozycję z K1CK Neosurf i 7more7 Pompa Team. Gentlemeni natomiast wczorajszego dnia poznali nowego rywala w walce o fazę pucharową, PRIDE, którzy byli już odrzuceni i przypisani do ostatniego miejsca. Ważna jest teraz każda mapa, dlatego wydaje mi się, że Komputronik H34T na spokojnie rozprawi się z Gentlemenami.