Robi się gorąco – AGO w półfinale Malta Vibes Cup!

MHL x-kom ago
fot. ESL

Mimo słabego początku, AGO stoi przed szansą pierwszego większego sukcesu międzynarodowego od dłuższego czasu. Ich przeciwnikiem będzie ex-Smash!

Po porażce na Nordavind, wszyscy mieliśmy mieszane uczucia. Nie tylko ze względu na słabą grę Jastrzębi, ale także na ich przyszłego przeciwnika, który wydawał się mocniejszy od Norweskiej formacji.

Zobacz też:   Nordavind górą! AGO przegrywa inauguracyjne spotkanie Malta Vibes Cup!

Syman jednak, mimo problemów na drugiej mapie, w ogólnym rozrachunku zostało pokonane dość łatwo. AGO przyciśnięte do ściany, wrzuciło kolejny bieg, co poskutkowało wygraną 2:1 zakończoną wynikiem 16:4 na Inferno po dominującej stronie TT (11:4).

Źródło: hltv.org

Kolejny przeciwnik, mimo znów, wrażenia o jego sile, zdołał postawić się jedynie na pierwszej mapie. AGO, popisało się tam świetną stroną CT (11:4), a po kilku perypetiach zdołali uciec z pociągów wynikiem 16:11. Druga, końcowa mapa, tak, jak w przypadku Syman, była tylko formalnością. Znów na tabeli widniał wynik 11:4, jednak tym razem Jastrząb nie bawił się ze swoją ofiarą i oddał tylko jedną rundę po zmianie stron.

Źródło: hltv.org

I tak oto z niezbyt fajnej wizji turnieju po meczu z Nordavind, AGO zameldowało się w ćwierćfinale, gdzie czekała na nich 25 drużyna na świecie, złożona z przyszłościowych Rosyjskich graczy, czyli Forze. Sam nie dawałem większych szans drużynie znad Wisły, jednak tak, jak w poprzednich przypadkach, AGO utarło nosa wszystkim niedowiarkom. W odróżnieniu od poprzednich spotkań pierwsze połówki nie były tak jednostronne. Obydwie zakończyły się z przewagą dla AGO (9:6). Druga połowa jednak, na obu mapach była festiwalem jednego artysty. Najpierw w ataku, na mapie Inferno, po czym broniąc bombsiteów na Mirage. Tego dnia na serwerze królował mhL, który wykręcił 47 fragów.

Źródło: hltv.org

Dochodzimy do gwoździa dzisiejszego programu, czyli półfinału. ex-Smash w drodze do tego meczu pokonało minimum Apeks, czy dwukrotnie Illuminar Gaming. Po odejściu neexa, mix się ustabilizował, a efekty widać nie tylko na serwerze, ale również w rankingu, gdzie powoli pną się ku górze. Kluczowe w meczu będą pojedynki mhL’a z disco doplanem. Zgadliście, znów przewiduje dominacje snajperów. Trudno jednak podnosić co innego, jeśli gra obydwu drużyn tak mocno zależy od właśnie AWP.

Ropoczynamy już o 15! Transmisje możecie śledzić TUTAJ!