K1CK vs IHG o trzecie miejsce… i długo nic!

lol ul k1ck ibo
Fot. K1ck eSports Club

Dzisiejsze zmagania zapowiadają się na jeden z bardziej jednostronnych meczów w Ultralidze. Tak na prawdę to tylko jeden przykuwa uwagę, K1CK vs IHG.

17:30 – AGO ROGUE vs Gentlemen’s Gaming

Pomimo wielu przedsezonowych oczekiwań w związku ze składem Gentlemen’s Gaming udało im się na razie wygrać tylko jedną grę, na piratów. Flash i spółka mają przed sobą długie godziny rozmów i analizy gier. Jeżeli najgrzeczniejsza drużyna w Polsce chce się dostać do fazy pucharowej, musi pokazać i wypracować zgranie drużynowe które musi się poprawić. Przeciwnicy, AGO ROGUE jest faworytem do wygrania całej fazy zasadniczej, ale nie mogą głupio tracić punktów, ponieważ za plecami już czeka 7more7 Pompa Team. Obecnie wydaje się, że do AGO podjazd ma tylko Czajek i spółka, ale o tym przekonamy się za tydzień w meczu otwarcia czwartego tygodnia zmagań!

18:30 – piratesports vs 7more7 Pompa Team

Ostatnie mecze piratów nie zachwycają, można to usprawiedliwić trudnym kalendarzem, ale pozostają na 6 miejscu w tabeli z wynikiem 1-4, ex-aequo z Gentlemen’s Gaming, i to z nimi będą najprawdopodobniej toczyli bój o fazę pucharową i tym samym uniknięcie turnieju relegacyjnego. Drużyna thenitrozyniaka, powinna natomiast skupić się na utrzymaniu do końca drugiego miejsca w tabeli, gwarantującego bezpośredni udział w European Masters. Warto tu wspomnieć o tym, że ostatnimi czasy totalnie outdraftują przeciwników, co ma potem kolosalne znaczenie dla przebiegu meczu. Na razie wyglądają jak na prawdę dobra i solidna Polska drużyna, która jest w stanie godnie reprezentować Polskę w turnieju międzynarodowym.

19:30 – K1CK Neosurf vs Illuminar Gaming

Pojedynek dwóch najagresywniej rozgrywających wczesną fazę gry zespołów w Ultralidze, czyli K1CK vs IHG. Będzie to bardzo dobre widowisko, z dużą ilością szalonych zagrań. Czy Tabasko będzie w stanie okiełznać Shlatana we wczesnej fazie gry, czy to shlatan będzie musiał okiełznywać Tabasko? Warto też wspomnieć o genialnej formie MeLoNiKa, który od paru meczy zdaje się nieść drużynę na plecach, spotka się wreszcie z przeciwnikiem, który może mu trochę napsuć krwi. Dla obu ekip to bardzo ważny mecz, ponieważ na razie mają tylko stratę jednego zwycięstwa do drugiego miejsca, który gwarantuje slot na European Mastes. Będzie to nie lada gratka dla fanów League of Legends w Polsce, ponieważ zobaczymy starcie ekip, które grają szalenie, ale mają w szaleństwie metodę. Według mnie to jednak K1CK Neosurf powinno wygrać to spotkanie, nie bez małych kłopotów, lecz postawiłbym właśnie na nich.

20:30 – PRIDE vs Komputronik H34T

Pride, które w meczu na Illuminar zagrało bardzo dobrą wczesną fazę rozgrywki, i do 10 minuty powiedzielibyśmy, że prowadzą i mają duże szansę na zwycięstwo roztrwoniło ją głupimi błędami, których nie powinno się popełniać, niebezpiecznie zbliża się do kolejnego tygodnia 0-2. Bezum w Polskim młynie powiedział, że uważa orłów za drużynę, która potencjalnie może zrobić 0-14. Kończy się czas, kiedy można mówić, że to przez trudny kalendarz, tylko trzeba poprawiać błędy, analizować powtórki i wyciągać wnioski, aby powalczyć jeszcze o fazę pucharową z Gentlemen’s Gaming, czy piratesports. Komputronik natomiast nie chce stracić kontaktu ze ścisłą czołówką, gdzie aktywnie walczą o slota na European Mastes, i można śmiało nazwać projekt Malczyńskich milą niespodzianką, i dlatego uważam, że wygrają!