Drugi dzień ćwierćfinałów Mistrzostw Świata: #G2phoria

lol worlds final
Fot. Riot Games

Drugi dzień Mistrzostw Świata League of Legends to dla fanów z Europy prawdziwe święto, w którym zmierzą się aż dwie drużyny Starego Kontynentu.

Splyce vs SKT T1

Co tu dużo mówić SKT prezentuje aktualnie najwyższy poziom na turnieju i nie bez powodu są typowani jako prawdopodobni mistrzowie tego roku. Splyce indywidualnie jest o wiele słabsze, jednakże miejmy nadzieje, że zobaczymy mecz rodem z mistrzostw świata 2017, w którym Misfits o włos wygrało BO5 przeciwko SKT. Mimo wszystko Splyce nie ma raczej większych szans na wygranie całej serii. Nasz typ: Splyce 1 v 3 SKT T1

G2 Esports vs DAMWON Gaming

Największa Europejska nadzieja, 1 seed z LEC, Mistrzowie MSI, podejmą dziś jedna z najlepszych Koreańskich Ekip — Damwon, które mimo pierwszego meczu na TL, w grupie poradziło sobie znakomicie i wygrali wszystkie poprzednie, mecze zajmując pierwsze miejsce.

Obie drużyny mają wspaniałe solo linie i grają aktywnie we współpracy ze swoim leśnikiem. W tym meczu bardzo dużo będzie zależeć od formy Jankosa. W samej grupie nie pokazał się zbyt dobrze, miał zaledwie dwie dobre gry, a Canyon grał po prostu bardzo dobrze i pokazywał, na co go stać. Jednak nasz Polak rodak, pamiętany jest przede wszystkim przez swoje występy na w playoffach mistrzostw świata. Jak nie w H2K, to czy w G2 imponował swoimi zagraniami, więc tutaj mam nadzieje, że nie zawiedzie nas w tym pojedynku i zaprowadzi swoją drużynę prosto do półfinału. Caps, jak i Perkz na tych Wordsach pokazują się naprawdę dobrze i trzymają w ryzach całe G2, pokazując, że nie zostali pierwszym seedem przez przypadek, w tym pojedynku będą podejmować walkę z jednymi z najlepszych graczy grających podobnym stylem do nich, Showmaker wyglądał w grupie jak totalny szef i pokazał, że może podjąć każdego.

Nuclear stylem bardzo przypomina Perkza, ponieważ tak jak on nie gra tylko i wyłącznie strzelcami, ale lubi wyciągnąć różne asy z rękawa jak np. jego Yasuo, którym gra po prostu niesamowicie. Zobaczymy właśnie ciekawy pojedynek o Yasuo między tymi dwoma drużynami, jeśli nie będzie zbanowany, bo obie drużyny uwielbiają go wybierać dla siebie!
Obie ekipy wyglądają bardzo dobrze, wchodząc do tego bo5. Nie zapominajmy jednak, że G2 w tym właśnie formacie odnajduje się najlepiej i są totalnymi bestiami, przez to, że drużyny nie wiedzą jak na nich draftować. Niesamowite jest to, jakie postacie mogą wybrać i jakie jeszcze asy z rękawa pokażą nam na tych Wordsach. Nasz typ G2 Esports 3 v 1 DAMWON Gaming.