Trwa drugi dzień zmagań Hearthstone Masters Tour!

hearthstone xBlyzes
Fot. Blizzard

Po pierwszym dniu i pięciu z dziewięciu rund Swissa w Hearthstone Masters Tour Szwecja pozostało dwóch Polaków: Matff i Xeno.

O ile rezultat Xeno (3-2) daje jedynie złudne szanse na awans do top 8. Z bilensem 7-2 można wyjść, ale jest to szalenie cieżkie i zależne od tiebreakerów). Mateusz “Matff” Pytka (4-1) ma wciąż duże szanse na sukces. Do tego, spośród graczy z 1 porażką dysponuje w tym momencie najlepszym tie-breakerem. Nawet przegrywając jedno z pozostałych 4 spotkań może szczęśliwie znaleźć się w fazie playoff.

Warto odnotować, że w ostatniej rundzie pierwszego dnia rywalizacji w Hearthstone Masters Tour gracz Team PVP pokonał pierwszego mistrza świata HearthStone z 2014 roku, Jamesa “Firebata” Kostesicha reprezentującego USA.

Co ciekawe, z rywalizacji odpadł już triumfator dwóch poprzednich Mastersów z roku 2020, Zakarya “xBlyzes” Hail. Uznawany za najlepszego obecnie gracza na świecie francuz, który jako pierwszy w historii gry wygrał dwa turnieju najwyższego tieru z rzędu, nie poradził sobie tym razem, rezygnując z dalszej gry przy wyniku 1-4 w rundach.