Special dołącza do głównego składu Excel Team!

lol lec excel
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Excel Team zdecydowało się na zmiany w składzie, polegające na odsunięciu od składu dwóch Koreańczyków: Expecta i Mickeya.

Prawdopodobnie dlatego, że wiosenny split był kolejnym miernym w ich wykonaniu, siódme miejsce, bilans 7-11 i gra w kratkę, a franczyza franczyzą, ale dobre wyniki są ważne. LEC może nałożyć na nich kary za słabą grę przez parę splitów z rzędu, a do tego już mało brakuje, ponieważ XL jest jedyną ekipą, która ani razu nie dostała się do playoffów LEC.

Pierwszym oficjalnie ogłoszonym wzmocnieniem jest Niderlandzki środkowy. Special już wcześniej grał w głównym składzie Excel Team, co najciekawsze został zastąpiony przez Mickeya, którego teraz zastępuje. Tegoroczny wiosenny split uważam, że może zaliczyć do udanych, wraz z Akademią Excel udało mu się zaliczyć perfekcyjny split w fazie zasadniczej (14-0) i wicemistrzostwo w lidze Brytyjskiej, po zaciętym finale na Fnatic Rising, przegranym 2-3. Do tego nieźle pokazał się na EU Masters, awansował do ćwierćfinału po świetnym comebacku z rekordu 0-3 na półmetku, do 4-3 po dogrywce o awans. Jednak to by było na tyle, więc myślę, że był to dobry, lecz nie najlepszy split.

Moim zdaniem są w Europie środkowi, którzy udowodnili, że są lepsi od Speciala, na przykład: Czekolad, Matisław, Xico, Vetheo, Toucouille, a w dodatku jeszcze nie grali w LEC i poza Matisławem są młodsi. Może nie są to wielkie różnice w poziomie, ale pewne jest to, że Niderlandczyk musi udowodnić teraz swoją wartość, ponieważ myślę, że trzeciej szansy może już nie dostać. Nie jestem pewny czy to na pewno jest wzmocnienie, o którym wspomniałem, Mickey nie prezentował się aż tak źle, lecz na pewno nie był równym zawodnikiem, a Special ma przed sobą spore wyzwanie i zobaczymy, co pokaże po swoim powrocie.