GMB wykupuje 4/5 składu Rox!

lol lcl gambit diamondprox
Fot. Riot Games

Lolowa dywizja Gambit Esports po niezbyt udanym splicie, zdecydowała się na spore zmiany w składzie, zostawili jedynie główny filar drużyny, czyli Diamondproxa, a wzięli 4 zawodników składu Rox.

Przed startem wiosennego splitu Gambit ogłosił swój nowy skład, na papierze wyglądał bardzo solidnie:

Na górnej alejce Doxy, który był już w bardzo wielu Rosyjskich drużynach, miał nawet okazję grać na MSI 2017 po zwycięstwie w lidze CIS, a wraz z Ninjas In Pijamas zajął drugie miejsce na EU Masters summer 2018. W jungli i na supporcie znani każdemu zawodnicy legendarnego Moscow Five: Diamondprox i Edward. Na pozycji środkowego Sencux, także znany wszystkim fanom, a dolną aleję dopełniała gwiazda Rosyjskiej sceny — Lodik.

Wszystko to brzmiało bardzo kolorowo, a cel był jeden, czyli oczywiście zwycięstwo w lidze.
W rzeczywistości potoczyło się to dużo gorzej, do ostatniego meczu GMB biło się o awans do playoff i na koniec fazę zasadniczą zakończył na czwartym miejscu z bilansem 7-7. W półfinale przeciwko Rox, po trzech wyrównanych mapach polegli 0-3 i tak zakończył się dla nich wiosenny split, trzeba powiedzieć wprost, że była to porażka. Najgorzej spisywali się DIamondprox i botlane, a najlepiej dwaj Duńczycy.

Skład Rox prezentował się zwyczajnie: DREAMPYLLA, Four, Phlaty, Shiganari, Lekcyc — to zawodnicy obyci z tutejszą sceną, ale bez sukcesów na koncie, największe miał Bułgar — Four, ponieważ raz udało mu się zdobyć wicemistrzostwo ligi.

W pierwszych kolejkach nie prezentowali się niesamowicie, ale wygrywali wszystkie mecze po 35-45-minutowych bataliach. Przełomowy okazał się mecz z obrońcami tytułu — Unicorns Of Loves, z którymi wygrali w 25 minut, po tym zaczęli w tym tempie wygrywać kolejne mecze, za to niedługo potem znowu wygrywali po długich 50-minutowych spotkaniach. Ich magiczną serię 13 zwycięstw z rzędu, przerwało właśnie UOL, które zmiażdżyło ich w ostatnim meczu ostatniej kolejki, kończąc grę w 18 minucie. W dogrywce o pierwsze miejsce w lidze, Rox pokonało UOL, rewanżując im się za to upokorzenie.

W finale doszło do ostatecznego starcia dwóch drużyn, które jedyne mapy traciły w bezpośrednich pojedynkach, więc szykował się super mecz, a skończyło się na 3-0 dla ekipy UOL AHaHaciKa. Aczkolwiek i tak Rox pozytywnie wszystkich zaskoczyli, ponieważ poza UOL byli zdecydowanie najlepsi.

Nie dziwi mnie zatem posunięcie Gambit Esports, które jest największą organizację na tamtejszej scenie. Obawiam się jednak tego, że GMB zostawiło Diamondproxa, który na pewno jest najbardziej medialnym i utytułowanym zawodnikiem, ale do najlepszej formy sporo mu brakuje, za to Four pokazywał się z bardzo dobrej strony i jest dużo młodszym utalentowanym zawodnikiem. Nie wspominam już o zgraniu, które trzeba będzie zbudować raz jeszcze.

Co ciekawe Gambit zatrudnili też nowego trenera, którym został PvPStejos znany z występów w Albus Nox Luna na mistrzostwach świata w 2016 roku.

Myślę, że jest to skład, który spokojnie może powalczyć o TOP2, jednak Unicorns Of Love nie dadzą rady przebić.