Czwarty sezon Ultraligi przed nami!

lol ul pompa team
Fot. Ultraliga / Radosław Makuch
- Reklama -

Już jutro startuje najmocniejsza liga w Polsce i jedna z najlepszych w Europie, Alior Bank Ultraliga Mistrzostwa Polski.

Będzie to już czwarty sezon najbardziej prestiżowych rozgrywek w Polsce, niestety straciliśmy trzy organizacje grające do tej pory w Ultralidze, czyli devils.one, AVEZ Esport i Diablo Chairs. Na ich miejsce weszli 7more7 Pompa Team wracająca po dwóch latach przerwy od League of Legends, Komputronik H34T braci Malczyńskich i Gentlemen’s Gaming. Wiele działo się w offseasonie, zobaczyliśmy dramy, smutne rozstania i wizje świetlanej przyszłości. Czwarty sezon będzie na pewno jednym z najsłabszych, weterani odeszli, na ich miejsce wchodzą młode wilki. Większość organizacji stawia na nowe pokolenie, które dobija się do bram wielkiego świata esportu Leauge of Legends, ale kto wykorzystał najlepiej off season i dokonał najlepszych ruchów transferowych i będzie faworytem do wygrania całych rozgrywek?

1. K1CK Neosurf

- Reklama -

Wicemistrze European Masters, w przerwie między sezonowej odszedł od nich Raxxo, a od największego rywala przyszedł Mystiques, gracz, który wielokrotnie udowadniał, że jest jednym z najlepszych na swojej roli w Europie, dobre występy w LEC, potem akademia Rogue, teraz K1CK i droga po Mistrzostwo EU Masters, na pewno jest to najsilniejszy skład pod względem samych zawodników, którzy na każdej pozycji są mocni i nie ma słabych punktów. Plotki mówiły, że o Shlatanie myślało nawet SK Gaming z LEC, więc na pewno to będzie rok, kiedy młody polski leśnik pokaże wartość będzie głównym kandydatem do promocji, do najlepszej ligi w Europie, LEC. Myślę, że zawodnicy K1CK będą mieli dwóch srogich rywali o miano najlepszych w Polsce.

2. AGO ROGUE

Jeżeli mowa o najlepszych w Polsce, obrońcy tytułu drużyna AGO ROGUE, półfinaliści EU Masters, okienko transferowe można zaliczyć do średnio udanego, strata Mystiquesa, przyjście Trymbiego jest to zmiana raczej na minus, ale niektórzy uważają, że jest to zmiana na plus, ponieważ nowy wspierający K1CK lubi być tym najważniejszym głosem w drużynie i mogłoby dochodzić do spięć między Zanzarahem, a Mystiqiem o pomysł na grę. Trymbi jest to raczej typ spokojnego, poukładanego i cichego gracza. Zarówno akademia Rogue, jak i następny zespół możemy zaliczyć do drużyn zagrażających K1CK Neosurf.

3. 7more7 PompaTeam

Zawodnicy do niedawna występujący pod szyldem devils.one, w tamtym sezonie zapowiadali, że chcą walczyć o top3, cel zrealizowali, na następny sezon mogą walczyć spokojnie o najwyższą lokatę. Zetural jest jednym z najlepszych trenerów w Polsce i zrobi co może, aby zawodnicy mogli cieszyć się z sukcesu i podniesienia trofeum Ultraligi. Na pewno, jeżeli Czajek ustabilizuje formę i razem z Sinmivakiem będą w stanie stawić czoła takim zawodnikom jak Czekolad, czy iBo to jest szansa, że cel zostanie spełniony. Plusem jest to, że zawodnicy i ich trener zostali ze sobą, i nie muszą przez pierwsze tygodnie wypracowywać tej chemii między sobą, której niektórym zespołom na początku brakuje.

4. Komputronik H34T

Drużyna Braci Malczyńskich, na pewno jest to skład solidny zbudowany dookoła buca, zawodnika, który przez wiele lat pokazywał się z dobrej strony na polskiej scenie, ale zawsze czegoś mu brakowało, może ten rok okaże się słynnym rokiem buca? Ciekawą sprawą jest dolna alejka zespołu, czyli biosun i xCharm. Dwa młode wilki, które w dobrym zestawieniu mogą się okazać jednymi z najlepszych w Polsce, Biosun jest jednym z najbardziej utalentowanych strzelców w Polsce. Na pewno Chris, wcześniej znany pod nickiem Krysia, były leśnik akademii Illuminar Gaming, wielokrotnie pokazywał w otwartych kwalifikacjach do Ultraligi, czy lidze Grimorr, że ma czasami przebłyski geniuszu i na pewno ma potencjał na zmieniające grę zagrania.

5. Illuminar Gaming

Drużyna, po której możemy się spodziewać tak naprawdę wszystkiego. MeLoNiK wielokrotnie pokazywał, że aspiruje do bycia jednym z najlepszych w Polsce, był jednym z najjaśniejszych punktów w sezonie trzecim, gdzie ciągnął tę drużynę za fraki do góry. Tabasko, który pokazywał się w lidze włoskiej bardzo dobrze i solidnie, jest weteranem Polskiej sceny League of Legends, kojarzymy go głównie z kradzieżami Barona Nashora z rąk Cinkrofa podczas derb Illuminar Gaming vs Pompa Team. Jako gracza środkowej alei zobaczymy Warsziego, który przez wielu jest uważany jako dobry gracz, ze słabymi drużynami, ale czy potwierdzi swoją wartość w następnym sezonie? Na dolnej alejce możemy znaleźć dolną alejkę z akademii, czyli Odi11 i Czypsy, którzy grają ze sobą już dłuższy czas, wspierający formacji jest znany z grania dużo karmą, dlatego w wielu turniejach, w których akademia brała udział, Karma była brana jako pierwszy wybór.

6. PRIDE

Młody skład z gwiazdą trzeciej ligi niemieckiej Garpem, czy odnajdą się czescy zawodnicy w Polsce? W przeszłości na pewno pamiętamy takich graczy jak Humanoid, który wypłynął na scenę Europejską po Illuminar Gaming. Jestem bardzo ciekawy, co pokaże w międzynarodowym połączeniu Kanna. Ten szaleniec grający Nidalee może stać się nowym Dawidsonkiem, przeciwko któremu trzeba banować jeden wybór. W otwartych kwalifikacjach, gdy tylko dostał w swoje ręce zwierzęcą łowczyni, kompletnie wywoził wczesną fazę rozgrywki. Najmocniejszą stroną tej drużyny wydaję się dolna alejka, itzRenifer i Meager, znany jako Syrpy, czy KMŚ. Może nie jest to alejka walcząca o top1, ale na pewno bardzo solidny skład.

Zarówno piraci, jak i Gentlemen’s wzięli młody skład, który ma procentować w przyszłości. Obie te drużyny mają potencjał na play-offy, jednak mimo wszystko nie jestem ich fanem. Może piraci za rok, dwa mogą się dostać, ale na razie Ci zawodnicy muszą się dotrzeć między sobą, dla wielu z nich jest to pierwsza większa formacja, dla której grają. Skład gentlemenów nie powala, ale jest solidny, dlatego myślę, że oni zajmą 7. miejsce, a piraci 8.

- Reklama -