Kacper “a83650” Kwieciński kończy karierę!

hearthstone a83650
Fot. Helena Kristiansson / Blizzard

Wieloletni profesjonalny gracz Hearthstone, były zawodnik Illuminar Gaming oraz Team Genji poinformował dzisiejszego południa fanów o swojej decyzji za pośrednictwem Facebooka.

Co ważne dla wielu kibiców karcianki Blizzarda i nie tylko Kacper w swoim oświadczeniu napisał, że nie wyklucza swojego dalszego zaangażowania w esport i nadal chce z nim być związany, a w przyszłości związać z tym swoją pracę. W tym momencie a83650 skupi się na swoich studiach, a myszkę zawiesi na przysłowiowym kołku.

Co było powodem takich decyzji młodego zawodnika? Głównie brak motywacji do dalszej gry, ale także podejmowania rywalizacji. Dużym czynnikiem determinującym był tutaj także system Grandmaster w turniejach Blizzarda, który zdecydowanie ograniczał możliwości rozwoju wielu zawodników.

Do największych sukcesów Kacpra należy parokrotne zwycięstwo w ESL Mistrzostwach Polski oraz drugie miejsce w HCT Summer Championship 2018. a83650 mogliśmy również obserwować na zeszłorocznych Mistrzostwa Świata, gdzie zajął miejsce w TOP12 graczy świata, ulegając Hunterace’owi, przyszłemu Mistrzowi.