Viper, Ucal i Untara opuszczają Griffin

lol lck griffin
Fot. Michal Konkol / Riot Games

Po nieudanym wiosennym splicie, w którym koreańska organizacja spadła z LCK, gracze chcieli jak najszybciej ewakuować się z tonącego okrętu.

Na pewno nie był to sezon Vipera jako strzelca, wobec którego były wielkie oczekiwania, że może on ten skład wyprowadzić na miejsce bezpieczną lokatę. Niestety jak dobrze wiemy, nie udało się to i Griffin skończyło sezon zamykając tabelę.

Już teraz wiemy, że Viper zasili drużynę Hanwhy, która potrzebuje dobrego strzelca w miejsce Vsta. Myślę, że dla tego gracza jest to dobry ruch, ponieważ w szeregach tej formacji jest w stanie rozłożyć skrzydła jak to robił w 2019 roku. Jest to jeden z zawodników z największym potencjałem na pozycji strzelca w Korei i jest w stanie zrobić niektóre gry 1v9. Jest to zawodnik, od którego oczekuje się wiele, w końcu to ćwierćfinalista Mistrzostw Świata.

Ucal według plotek, ma trafić do Amerykańskiego LCS. Nie byłaby to taka głupia decyzja, ponieważ były gracz środkowej alei KT Rolster nie zachwycał i raczej jest mała szansa, aby ktoś wziął go do LCK. Dla tego zawodnika na pewno byłaby to szansa odbudowy, której na ten moment potrzebuje. Po pierwszym tak fatalnym roku w swojej karierze, gdzie wraz z drużyną zajęli ostatnie miejsce w LCK, aby potem spaść do CK. Wydaje się, że perspektywicznie jest to dobry ruch, ponieważ wiele razy widzieliśmy graczy z Korei wyjeżdżających na zachód i po roku wracających z dobrą formą.

No i ostatni, Untara były gracz górnej alei SKT T1, który ma dość spory kryzys formy za sobą i wydaje się, że streamerka i treningi na solo kolejce są tu dobrym pomysłem.