Nadchodzi druga liga polskiego League of Legends!

lol ul trofeum
Fot. Polsat Games

Dzisiaj po południu Ultraliga ogłosiła utworzenie drugiej dywizji!

Jak piszą włodarze Mistrzostw Polski, celem kolejnej ligi jest przyśpieszenie rozwoju polskiej sceny esportowej oraz zbudowanie odpowiednich struktur dla nowych graczy, oraz zespołów twierdząc, że poprzedni system nie angażował do stworzenia odpowiedniego zaplecza. Trudno się z tą wypowiedzią nie zgodzić, niestety w większość ostatnich kwalifikacji widzieliśmy jedynie tzw. miksy tworzone jedynie na ten turniej. Stała druga liga zdecydowanie podniesie poziom rozgrywek w naszym kraju.

Druga liga podobnie jak pierwsza dywizja będzie rozgrywana w systemie ligowym każdy z każdym i meczami rewanżowymi oraz awansem do fazy pucharowej dla najlepszych drużyn. Tutaj jednak dla dwóch najlepszych drużyn nagrodą nie będzie EU Masters, a turniej promocyjny do wyższej dywizji.

W lidze weźmie udział 8 drużyn, 6 z nich będą to akademie drużyn z Ultraligi. Pozostałe dwie zostaną wybrane w otwartych kwalifikacjach, które odbędą się odpowiednio 8 oraz 11 czerwca. Niestety na ten moment jeszcze nie wiemy jeszcze, czy w przyszłości będzie i jak będzie wyglądać możliwość włączenia kolejnych drużyn do ligi i czy będą odbywać się kolejne turnieje kwalifikacyjne właśnie do tej dywizji.

Przypominamy, że Ultraliga wraca na antenę Polsat Games już 9 czerwca, a rozgrywki 2 dywizji 18 czerwca!