EU Face-Off 2020!

lol ul overpov ihg
Fot. Illuminar Gaming

Już dziś wystartuje turniej, w którym zobaczymy zmagania sześciu drużyn, z czego pięć z nich ma reprezentować dany kraj, a jedna będzie po prostu zbiorem casterów LEC i Upsetem, graczem Origen na czele!

Piątka drużyn, będą kolejno reprezentować Francje, Hiszpanie, Włochy, Niemcy i Polskę. Większość zawodników występujących w tym turnieju jest związanych z LEC, czyli albo są komentatorami w swoich krajach lub może nawet sami występują jako zawodnicy w swoich drużynach. Są też gracze z lig regionalnych lub osoby, które kiedyś występowały w EU LCS i są mocno związani z grą w danym kraju, jak chociażby Overpow w naszej drużynie.

W reprezentacji naszego kraju występować będą znane i lubiane twarze polskiej społeczności League of Legends. Na topie zasiądzie Michał „Myha” Francuz, w lesie zobaczymy Tomasza „TheFakeOne” Milaniuka, środkową aleją rządzić będzie Remigiusz „Overpow” Pusch, a na dolnej alejce zobaczymy wicemistrza EU Masters Łukasza „Puki Style” Zygmunciaka i dobrze wam znanego komentatora Tomasza „Magvayera” Filipiuka. Warto wspomnieć, że ten ostatni nie tak dawno na solo kolejce osiągnął rangę Challengera. Dodatkowo Polska zabiera ze sobą trzech subów, jakimi są, wice mistrz świata i mistrz LEC Marcin „Jankos” Jankowski, Bartosz „Goniu Bug” Brykała i Michał „Young Werther” Hurny.

Dodatkowo z ważnych informacji dotyczących samego turnieju i jego formatu. W jednym meczu każda drużyna może wystawić tylko dwóch zawodników, którzy na co dzień związani są z Ligą, a trzech zawodników musi być związanych z firmą, która ma prawa do transmisji najważniejszych wydarzeń Ligi w danym kraju. Czyli nie zobaczymy też składu Jankos, Overpow i Puki Style.

Pamiętajmy jednak, że jest to turniej charytatywny, a jego celem są pieniądze na dalszą walkę z koronawirusem, przez którego, chociażby nie dostaliśmy w tym roku MSI. Więc mam nadzieję, że wpadniecie na transmisję do Polsat Games, trochę pokibicować naszym!