Powrót Króla czy niewypał?

lol lec forgiven
Fot. Riot Games

Predykcje na środek stawki LEC.

7. FC Schalke 04

Mam ogromny problem z tą drużyną, bo na papierze nie wygląda źle, ma wręcz ogromny potencjał. Odoamnne dla mnie jest graczem tanków i nie jestem zbytnio jego fanem. Nie wiem, czy Gilus to była najlepsza opcja, dla mnie jest mega średnim junglerem, swoje lata świetności ma już za sobą i na jego miejscu zobaczyłbym jakiś świeży talent (Kikis musisz). Abbedagge mocno stabilny, całkiem nieźle radził sobie na midzie w poprzednich splitach. No i coś, na co czekałem tak długo, TATUŚ FORG1VEN powraca na scenę! Ja jestem mega podekscytowany, że mimo prawie trzech lat przerwy od sceny, powrócił. Osobiście bardzo go lubiłem i z Dreamsem mogą się super zgrać, mimo że sam support nigdy nie był jakiś szalenie wybitny. Trzymam kciuki i liczę nawet na wyższą lokatę dla Greka!

6. Team Vitality

Pierwszy Polak rodak na tej liście, czyli oczywiście Jactroll ze swoim Vitality!

Skład mocno odświeżony, swoją drużynę zmienili Mowgli-Jiizuke-Attila, a w zamian ich wchodzą nowi utalentowani zawodnicy. Największą moja sympatie przygarnął Milica, przez ostatnie EUM, gdzie doszedł do samego finału. Pokazał wole walki, jest agresywnym i mechanicznie naprawdę ciekawym zawodnikiem, czasem aż dobrze zawiesić na nim oko. Skeanz młodziutki, również agresywny jungler akademii, który razem z Milica osiągnęli finał EUM, ich połączenie jest naprawdę dobre i myśle, że w niektórych spotkaniach może przeważyć to szale zwycięstwa. Comp były adc LDLC, czyli najlepszej Francuskiej drużyny. Lubi agresywne wybory jak Draven, Tristiana czy Lucian.

Cały ich skład zapowiada się ciekawie, może wrócą do tej starej agresji za czasów Kikisa, włoskiego ogiera Jiizuke i znów zobaczymy ich na szczycie? Trzeba dać chwile chłopakom na zgranie się, a może w przyszłości nas miło zaskoczą.

5. MAD Lions

Ten skład ma bardzo ogromny potencjał. Stare Węże przestały istnieć i przeobraziły się w Lwy. Prawie cała drużyna znalazła sobie nowe drużyny a Humanoid, prawie Polak (zawodnik z Ultraligi) zostaje. Będzie niejako ostoją drużyny, zważając na to, że dostał nowych, mniej doświadczonych zawodników.

Orome to utalentowany toplaner, którzy wcześniej również grał w MAD Lion tylko w lidze hiszpańskiej. Teraz dostaje szanse w LEC, co jest świetną decyzją.

Shadow, młodziutki 18-letni jungler, wcześniej grał w mousesports, zaliczył świetny występ na EUM, kolejna ciekawa twarz!

Umówmy się, Carzzy to jest wariat, nazwałbym go nawet trochę młodym Perkzem, pod względem umiejętności nie tylko na strzelcach, ale również na magach, wygrał z BIG EU Masters. Wyglądał w finale przecudownie, do takich jak on może należeć przyszłość ligi europejskiej. W piątek zmierzy się właśnie z Perkzem/Capsem, wiec zapowiada się niesamowity pojedynek!

Gistick, wcześniej gracz mousesports, również liga niemiecka. Dobry, stabilny supp, który miejmy nadzieje, że będzie tworzył magię z Carzzym! Jedyne czego można się obawiać, to to, że cała drużyna jest dość młoda i są to ich początki z LEC. Nie mają żadnego „weterana z doświadczeniem”, mogą wejść w ligę i stworzyć coś zupełnie nowego jak G2 lub odbija się od ściany. Mimo wszystko wierze w nich, bo talentu na pewno odmówić im się nie da.

4. Rogue

Sama organizacja dużo się nie zmieniła. Woolite wrócił znów do Akademii, a na jego miejsce przyszedł Hans Sama, który razem z Vanderem mogą stworzyć solidny duolane. Vander w tym momencie jest dla mnie jednym z najlepszych supportów i potrafi dopasować swój styl gry do każdego adc. Hans jest agresorem, jego najlepszą postacią jest Draven i zazwyczaj jak go dostaje, dzieją się niewyobrażalne rzeczy. Jest to zmiana dobra dla Rogue, bo Woolite mimo wszystko niestety odstawał od innych adc, a doświadczony Francuz może dużo pomóc drużynie. Finn świetny zawodnik, niektóre jego akcje były przepiękne, niektóre przesadzone, ale mimo wszystko ma ogromny potencjał i jestem ciekaw, co nam jeszcze może pokazać. Inspired duży champion pool, pewny punkt drużyny, a ma zaledwie 17 lat!

No i Larssen, który skleja to wszytko w całość i mechanicznie jest świetnym graczem. Chłopaki stworzyli naprawdę fajną drużynę. Oglądając ich, ma się wrażenie, że doskonale się rozumieją i wiedzą, po co wychodzą na scenę!

Przynieśli mi niesamowicie dużo emocji podczas Summer Splitu i liczę, że w tym roku zobaczymy ich na Wordsach!

3. Origen

Alphari to top3 górnej alejki LECa. Chłop jest przecudowny na swojej lini. Xerxe jedna z gwiazd Splyce na jungli, totalny szef. Nukeduck przez niektórych uważany za trzeciego najlepszego mida Europy, ogromny champion pool, potrafi dostosować się do drużyny, niesamowity mechanicznie. Upset, adc, który nie miał zbyt dużego pola popisu w Schalke przez swoją drużynę, jednak teraz dostał zlepek naprawdę cudownych graczy i jeśli Nukeduck utoruje mu drogę do poniesienia swojej drużyny, ze stoickim spokojem to zrobi. Destiny, były support MAMMOTH, które dostało się na Wordsy, więc to może być całkiem ciekawe wzmocnienie dla Origen. Wydaje mi się, że jest to niesamowicie silny skład i jeśli chłopaki wypalą, mogą powalczyć nawet o wyższe miejsca. Jeśli wszystko uda się dopiąć, to przeciwnicy będą mieli prawo bać się Origen.