Poważne zmiany na scenie Ultraligi w AVEZ!

lol ul avez
Fot. Avez Esports

AVEZ Esport rozwiązało z wszystkimi obecnymi graczami kontrakty co oznacza, że nie zobaczymy ich w takim składzie w następnym sezonie Ultraligi.

Czaru, Bolszak, Bucu, Trenie i KubYD oraz na początku z Dawidsonkiem na środkowej alei, reprezentowali organizacje od drugiego sezonu Ultraligi. Okazali się nie małą sensacją fazy zasadniczej zajmując w niej wysokie trzecie miejsce wyprzedzając nawet Illuminar Gaming.

W fazie pucharowej nie poszło im zbyt dobrze, w pierwszej serii BO5 odpadli z piratami przegrywając mecz 3-1. Byli jedyną drużyną, która nie zmieniła składu na nowy sezon. Przed jego startem wszyscy wypowiadali się o nich w superlatywach, poprawili mikro i makro oraz fazę wyborów. Niestety. Gdy stoisz w miejscu, a konkurencja idzie do góry Ty nie pójdziesz razem z nimi. Prawie wszystkie drużyny z Ultraligi wykonały bardzo dobre i optymistyczne transfery.

AVEZ do przed ostatniej kolejki walczyło o fazę pucharową, ale nawet wywalczenie tego szóstego miejsca nie zapewniło im pewnego miejsca na następny sezon. Po porażce z devils.one, gdzie nie było widać żadnej walki nadszedł czas na poważne zmiany i roszady. Jestem bardzo ciekawy, co może stać się z tymi zawodnikami w przyszłości. Życzymy powodzenia!