Młoda krew przeciwko weteranom, IHG podejmuje DV1!

lol ul dv1
Fot. Ultraliga

Wczoraj zobaczyliśmy bardzo ciekawy i niejednostronny mecz między formacjami K1CK Neosurf i AGO ROGUE. Dziś nadszedł czas na drugą serię BO5 między devils.one, a Illuminar Gaming.

W tamtym tygodniu zobaczyliśmy te dwie drużyny totalnie odmienione, diabłów rozpędzających się we wczesnej fazie rozgrywki jak nikt inny, czy wreszcie zobaczyliśmy tego sławnego LEC Kikisa. Ta seria będzie bardzo ciekawa, bo nie możemy wskazać jasnego pretendenta do wygranej. Gracze Illuminar Gaming po pokonaniu piratów są bardzo entuzjastycznie nastawieni do walki o EU Masters, podobnie jak devils.one po pokonaniu zespołu AVEZ Esport.

Reprezentanci formacji niebieskiego oka bardzo dużo razy pokazywali nam podkręcone wybory takie jak Zac na górze, czy Zyra na dolnej alei. Możemy też na to liczyć ze strony drugiego obozu, ponieważ Zetural wie, co robi i pokazywał to wiele razy, wygrywając fazy wyborów w każdym meczu na ośmiornice. Na górnej alei będzie bardzo ciekawa walka pomiędzy MeLoNiKiem, a Sinmivakiem obaj zawodnicy pokazywali się bardzo dobrze, byli jasnymi punktami swoich drużyn.

Na pewno ważna będzie synergia środek/las, biorąc pod uwagę bardzo niską formę NiQa, to wydaje mi się, że devils.one będą mieli tutaj przewagę. Bardzo ciekawym pod względem indywidualnych umiejętności jest pojedynek na dolnej alei. To tam ze strony IHG widzieliśmy najwięcej innowacyjnych wyborów. Czy Bullet i Pyrka będą w stanie grać na Jesiza i Unforgivena? Tak, pokonali ich w dwóch meczach w sezonie zasadniczym, a teraz wydaję się, że tylko jakiś bardzo dziwny wybór może uratować tę linię.

Teraz można pomyśleć nad prioretami w lesie, na pewno będzie traktowany z bardzo wysokim priorytetem Pantheon, którego wybór może oznaczać próby nurkowania i gnębienia górnej alei, czy dolnej, gdzie Pantheon z umiejętnością ostateczną może wskoczyć za plecy przeciwnikom, można też podejrzewać, jeżeli ten wybór w zostanie wykluczony zarówno Bruness, jak i Kikis będą szukali swojego firmowego Lee Sina, którego pokazywali wiele razy, a Bruness na Polskiej scenie zasłynął tym, że był OTP ślepego mnicha.

Na dolnej alejce wczoraj K1CK pokazało wreszcie odpowiedź w Apheliosa, jest to Varus pod Nawałnice Mieczy, która teraz będzie pojawiać się znacznie częściej, ponieważ dostała zmiany, nie trzeba już czekać czterech sekund poza walką, żeby ta runa się aktywowała, ale aktywuje się raz na osiem sekund nawet podczas walki.

Podsumowując, wydaje się, że będziemy świadkami jeszcze mocniejszego pojedynku niż wczoraj.