Prognoza na LCK – dół tabeli

lol lck kt rolster
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games
- Reklama -

W odróżnieniu od innych regionów świata, gdzie faworyt do wygrania ligi kreuje się wyraźnie sam, liga koreańska jest trudna do oceny.

Można pokusić się o stwierdzenie, że jest tak wyrównana jak nigdy, ciężko jest w tym roku dochodzić do zgodnych decyzji. Na papierze każda drużyna może równie dobrze wygrać ligę czy zająć ostatnie miejsce. Poniżej przedstawiamy naszą analizę drużyn, które naszym zdaniem mają największe szanse na zajęcie miejsc 8-10.

10. APK Prince

- Reklama -

Po pokonaniu w relegacjach Jin Air dla wielu ta drużyna ma się stać “nowym Griffin”. Niestety uważam, że to jest stwierdzenie na wyrost. Nie możemy zapominać o tym że w CK, drugiej lidze koreańskiej ledwo dostali się do fazy playoff. Co prawda później wygrali całą ligę, ale to może nie wystarczyć w legendarnym LCK. Ich forma przez resztę sezonu była bardzo niestabilna. Dodatkowo warto wspomnieć, że bardzo duży wpływ na taki sukces miał ich leśnik Kakao, który opuścił formację.

Ciężko też powiedzieć jak będzie wyglądać wyjściowa piątka graczy na początku sezonu. Barwy tej organizacji reprezentują w lesie Kumo i Flawless, a na pozycji strzelca Trigger i Hybryd. Trigger był jednym z najlepszych strzelców CK. Nie będzie to nowe DAMWON, Sandbox, czy Griffin. Po prostu nie jestem przekonany, że stanie się to co się stało w przypadku wymienionych formacji.

9. KT Rolster

Drużyna z całkowicie odmienionym składem. W tym roku nie będzie już takiego hype’u jak w przeszłości, a raczej będzie to celowanie w playoffy, lecz ta drużyna nie ma jakiś wygórowanych oczekiwań względem siebie. W tym składzie tak naprawdę świeci tylko gwiazda Kuro, który można powiedzieć wniósł BLG do playoffów LPLa 2019, gdzie przegrali dopiero z FPX.

Aiming który przecież był jednym z najlepszych koreańskich strzelców w 2019 roku, lecz podobnie jak swój wspierający mieli dużo niepotrzebnych śmierci, co w rezultacie prowadziło ich drużyny do trudnych sytuacji.

8. HANWHA LIFE

Jest to naprawdę fajny skład, ale nie wydaje mi się, że to wystarczy do wejścia wyżej niż na 8 miejsce. Warto wspomnieć, że obecny strzelec HANWHA’y – Lava zrobił “manewr Perkza”, czyli przeszedł ze środkowej alei na dolną. Na wsparciu ma Lehendsa najlepszego wspierającego w Korei, dla którego pod względem progresu jako zawodnik jest to raczej krok w tył. W lesie jest Haru, który zagrał w całym 2019 roku 4 gry, zmieniając Clida w SKT T1. Skład ten nie wygląda źle, lecz na tle innych zespołów ten skład może nie spełniać oczekiwań fanów przede wszystkim Lehendsa.

- Reklama -