FIFA 22: Koniec z kartami specjalnymi dla piłkarzy Chelsea?

Chelsea FIFA 22
Fot. EA Sports

Według plotek, które pojawiają się w świecie FIFA, EA postanowiło wstrzymać się z wydawaniem kart specjalnych piłkarzy Chelsea. Wszystko to w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

W drugiej drużynie FUT Birthday pojawić miała się karta skrzydłowego Chelsea, Hakima Ziyecha. Ku zaskoczeniu wszystkich, karty Marokańczyka w drużynie eventowej jednak nie było. Jak się okazuje, może być to specjalne działanie EA, mające na celu solidarność z Ukrainą.

Może być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym tekst „FHRFF Fut Sheriff @FutSheriff godz. got told that for now, due to everything that is happening, looks like EA won' t bring any Chelsea players. 223 202 CHELSE 勝 L 3763”

Właścicielem londyńskiej Chelsea jest Roman Abramowicz, bliski przyjaciel prezydenta Rosji – Władimira Putina. W związku z sankcjami nałożonymi na rosyjskich oligarchów, Abramowicz zmuszony jest sprzedać klub.

Nie wiadomo jak długo będzie trwał ten stan rzeczy i czy ta decyzja EA dotyczyć będzie także kart in-form, MOTM i w dłuższej perspektywie Team Of The Season. Warto zaznaczyć, że od sezonu 2008/09 “The Blues” są jednym z klubów partnerskich EA Sports.