FaZe zdobyło TOP 3 w światowym rankingu po raz pierwszy od dwóch lat!

FaZe CS:GO
Fot. FaZe Clan

FaZe wskoczyło do TOP 3 rankingu HLTV po raz pierwszy od dwóch lat. Super skład wreszcie z sukcesami na koncie, co wcale nie było proste.

FaZe w TOP 3

W aktualizacji rankingu HLTV, z 14 marca, FaZe znalazło się na trzecim miejscu na świecie, co oznacza, że po raz pierwszy nowy trzon drużyny osiągnął tak wysoki poziom. Międzynarodowy skład dokonał tego wyczynu dzięki zaskakującemu zwycięstwu na IEM Katowice, gdzie pokonał G2 Esports.

To właśnie Nikola “NiKo” Kovač i spółka wypadli z pierwszej trójki po dwutygodniowym pobycie, ponieważ po drugim miejscu na turnieju w Polsce nastąpiła rozczarowująca postawa w ESL Pro League, w której gracze G2 odnieśli tylko dwa zwycięstwa.

FaZe awansowało na pozycję nr. trzy w rankingu HLTV. Trzeba podkreślić, że to ich najlepsze miejsce od 2020 roku, kiedy to w składzie znajdowali się jeszcze NiKo, Marcelo “coldzera” David i Aurimas “Bymas” Pipiras. Poza tym dwutygodniowym okresem, aby znaleźć ostatni raz FaZe w pierwszej trójce HLTV, trzeba cofnąć się aż do 2018 roku.