FIFA 23 z opcją crossplayu? Nowe informacje na temat kolejnej edycji gry

fifa 22
Fot. EA Sports

Według niepotwierdzonych informacji, FIFA 23 ma być ostatnią grą z tej serii sygnowaną nazwą organizacji FIFA. Dodatkowo, ma się w niej pojawić opcja crossplayu.

Tom Henderson jakiś czas temu na łamach serwisu VGC poinformował, że następna edycja gry będzie ostatnią, która zostanie zatytułowana “FIFA”. Teraz dziennikarz w artykule opublikowanym w serwisie Xfire przedstawił nowości, które podobno mają pojawić się w FIFA 23.

Pierwszą i najciekawszą jest opcja crossplayu. Ma ona umożliwić wspólną grę graczy z Xboxa, Playstation i PC. Nie wiadomo jednak, czy crossplay obejmie także wersje gry na Nintendo Switch i Stadii.

Głośno w ostatnim czasie było o tym, jakoby FIFA 23 miała wzorem Pro Evolution Soccer przejść na model Free To Play. Według źródeł Hendersona, do tego jednak nie dojdzie.

Zmianie mają ulec wymagania sprzętowe dla wersji PC. EA wysłuchała opinii graczy, jakoby FIFA na PC “wyglądała” gorzej, niż wersje na PS5 czy Xbox one. Teraz wersja na PC ma otrzymać tę samą technologie, co wersja na konsole.

FIFA 22 Title Patch 2 już jest. Oto pełna lista zmian!
Fot. EA Sports

W FIFIE 23 pojawić ma się także dodatek związany z mistrzostwami świata w Katarze. Oprócz tego, w grze mają się znaleźć nowe ligi, na które EA uzyskało licencje.