IEM Katowice 2022: S1mple z ważnym przemówieniem

s1mple navi starladder
Fot. starladder

Dzisiaj rozpoczęła się główna faza IEM Katowice 2022. Przed rozpoczęciem zmagań w spodku, głos zabrał zawodnik Natus Vincere – Oleksandr “s1mple” Kostyliev .

Przed pierwszym meczem fazy pucharowej, na scenę katowickiego spodka wyszli zawodnicy ukraińskiej organizacji Natus Vincere, którzy zostali przywitani oklaskami ze strony publiczności. Następnie głos zabrał S1mple, którego obecna sytuacja dotknęła najbardziej – kilka dni temu jego miasto zostało zbombardowane przez Rosjan.

Na początku swojego przemówienia, S1mple zwrócił uwagę, że mimo że w Na’Vi są zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie, to żaden z nich nie jest winien decyzjom władz.

“PO PIERWSZE, CHCĘ BYŚCIE WIEDZIELI, ŻE ESPORT JEST APOLITYCZNY I żadni ZAWODNICY NIE SĄ W STANIE NIC ZROBIĆ Z DECYZJAMI RZĄDU. “

Następnie Ukrainiec odniósł się do swoich doświadczeń w karierze.

PRZEZ CAŁĄ KARIERĘ GRAŁEM Z ROSYJSKIMI, UKRAIŃSKIMI I AMERYKAŃSKIMI GRACZAMI . Wszyscy z nich są dobrymi ludźmi

“Teraz stoję z moimi przyjaciółmi. Wygrywamy razem i przegrywamy razem. Wszyscy chcemy pokoju dla Ukrainy i dla świata. Wszyscy się boimy. “

Na koniec S1mple wygłosił apel do społeczności IEM Katowice, by byli zjednoczeni i pozostali ludźmi.

WSZYSCY MUSIMY DAĆ PRZYKŁAD ŚWIATU PODCZAS TEGO TURNIEJU. MUSIMY BYĆ RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI I KAŻDYM, KTO BĘDZIE OGLĄDAŁ TEN TURNIEJ JEDNOŚCIĄ. PRZEDE WSZYSTKIM, MUSIMY POZOSTAĆ LUDŹMI.

Całe przemówienie S1mple’a możecie obejrzeć poniżej.