Świat esportu solidarny z Ukrainą

#StandWithUkraine
Fot. Ninjas In Pyjamas

Po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, w sieci rozpoczęła się akcja solidarności z Ukrainą. Przyłączyło się do niej wiele organizacji esportowych, w tym także te z Polski.

W akcji solidarności z Ukrainą uczestniczą praktycznie wszystkie organizacje i drużyny ze świata e-sportu. Wśród nich są m.in. Ninjas In Pyjamas, FaZe Clan, G2 Esports, Anonymo czy x-kom AGO. Każda z tych organizacji zmieniła barwy swoich logo na żółto-niebieskie.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „G2 Esports 1 min. Sending all of our love to those affected by today's events We stand for peace. 面”
Fot. G2 Esports
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „x-kom AGO zaktualizował(a) swoje zdjęcie profilowe. 2 godz. Jastrzębie są za pokojem. Jastrzębie są z z Wami! #StandWithUkraine #StandWithUkraine”
Fot. x-kom AGO

Izako Boars miało dzisiaj ogłosić skład nowej formacji CS:GO, jednak ze względu na sytuację u naszych wschodnich sąsiadów, postanowili się z tym wstrzymać.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎DAOEDAS Izako Boars 1 godz. Dzisiaj miał być dzień ogłoszeń, ale w związku z panującą sytuacją na świecie wstrzymujemy się z wszelkimi komunikatami. Nasze serca są z Ukrainą. #StandWithUkraine ن IZAKO BOARS‎”‎
Fot. Izako Boars

Swoje wsparcie okazali również profesjonalni gracze. Wśród nich znalazł się m.in. “Jankos”, który spytał “w jakim przerażającym świecie my żyjemy?”

Wsparcie dla zawodników i komentatorów, którzy mogą zostać dotknięci tą sytuacją zapowiedział również oficjalny profil Intel Extreme Masters. Obecnie w Katowicach trwają turnieje CS:GO i Starcraft 2, które na tą chwilę odbędą się zgodnie z planem.

W najgorszej sytuacji znaleźli się zawodnicy z Ukrainy. “S1mple” poinformował w nocy, że jego miasto jest bombardowane.