RMR 2022: Wisła odpada z pierwszych kwalifiakcji RMR Europe

csgo all in wisla kraków

Po wygranej nad BIG, Wisła All In Games Kraków podjęła Dignitas w meczu o awans na RMR Europe 2022. Po wyrównanym spotkaniu, Polacy ulegli Szwedom 1:2 i o awans będą musieli powalczyć w kolejnej turze.

Mirage

Pojedynek przeciwko Dignitas zaczął się na mirage. Podopieczni “Loorda” rozpoczęli po stronie CT i od razu zaczęli z wysokiego “C”, wygrywając pistoletówkę i rundę anty-eco. Pierwszy full Dignitas przyniósł Szwedom wygraną rundę, a po chwili także i wyrównanie. Wtedy jednak Polacy zagrali force’a, który okazał się wygrany, dzięki czemu mieliśmy rezultat 3:2. Wtedy niespodziewanie pojawiły się problemy techniczne, które spowodowały ponad 30 minutową przerwę.

Niestety, ta przerwa wpłynęła na dyspozycję Polaków. Po powrocie na serwer “Goofy” i spółka przez dłuższy czas nie radzili sobie z atakami Szwedzkiej formacji, przegrywając siedem rund z rzędu. Pobudka Wisły nadeszła dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy udało się wygrać dwie rundy, zmniejszając stratę do pięciu punktów.

Po zmianie stron Dignitas powiększyło swoją przewagę do ośmiu punktów. Przy wyniku 5:12, Wiślacy starali się odrobić stratę do rywali, jednak animuszu starczyło tylko na wygranie czterech rund i to Dignitas wygrało pierwszą mapę 16:9.

Nuke

Drugą mapę ponownie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy wyszli na prowadzenie 5:0. Wtedy powtórzył się scenariusz z Mirage’a i Dignitas znowu wygrało siedem rund z rzędu. W końcówce pierwszej połowy “Szpero” i spółka zdobyli dwie rundy, dzięki czemu do drugiej połowy przystąpili przegrywając “tylko” 7:8.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy, Polacy przegrali cztery pierwsze rundy. W piątej rundzie drugiej części Wisła grała eco i wydawało się, że jest już po wszystkim, ale wtedy obudził się “Jedqr” i ugrał clutcha 1vs4. Dało to impuls do podjęcia próby powrotu do spotkania, gdyż polska formacja była w stanie zbliżyć się do rywali na zaledwie jeden punkt, by ostatecznie wygrać nuke’a 16:14.

Inferno

Mecz rozstrzygnął się na Inferno, które Wisła rozpoczynała po stronie CT. Niestety, polski skład wszedł w to spotkanie fatalnie, przegrywając pierwsze sześć rund. Dopiero w siódmej, a potem też i w ósmej rundzie udało się powstrzymać atak Szwedów. “Friberg” i spółka odpowiedzieli dwoma wygranymi starciami, na co Wisła zareagowała jedną wygraną. Na sam koniec pierwszej połowy oba zespoły wymieniły się dwoma rundami i na przerwę gracze Wisły schodzili z wynikiem 5:10.

Po zmianie stron, Polacy próbowali wrócić do spotkania. Udało im się nawet złapać kontakt z rywalami i doprowadzić do wyniku 11:12. Niestety, końcówka mapy należała do Szwedów, którzy ostatecznie wygrali 16:12 i to oni zagrają w turnieju RMR 2022 Europe.