Mistrzowie Europy vs. wstające z kolan G2 – kto wygra hitowe starcie?

lol lec g2 jankos yamato cannon
Fot. Riot Games

W piątek w ramach League of Legends European Championship zawodnicy MAD Lions zmierzą się z G2 Esports. Kto wygra to hitowe spotkanie?

MAD Lions vs. G2 Esports hitem piątku

W piątek w League of Legends European Championship dojdzie standardowo do pięciu meczów. Rywalizację otworzy nam starcie Team BDS z Misfits Gaming, które zaplanowane zostało na godzinę 18:00. Następnie liderzy, jakimi są zawodnicy Rogue zagrają ze słabym Astralis, więc tutaj możemy spodziewać się dość szybkiego widowiska. Polacy z RGE i Misfits są stawiani w roli faworytów, ale to wcale nie oznacza, że będą mieli prostą przeprawę (szczególnie MG).

Hitem tego dnia niewątpliwie będzie rywalizacja MAD Lions z G2 Esports. Spotkanie obecnych mistrzów Europy, którzy zrzucili z tronu Samurajów, a więc byłych już mistrzów Starego Kontynentu, to będzie prawdziwy hit. Oba składy są w przebudowie. Co prawda drużyna Ocelote’a przeszła większe zmiany, ale też po nich wygląda na pewniejszą siebie i przede wszystkim skuteczną.

Na plus dla G2 Esports działa także fakt, że zmienili przed sezonem trenera. Teraz ich drafty są znacznie lepsze, bardziej podkręcają tempo jeszcze przed startem rozgrywki i dają im więcej możliwości w trakcie samej gry. To ważne argumenty, bo właśnie często przez drafty G2 przegrywało spotkania w ubiegłych latach.

Terminarz meczów LEC 11.02.2022

Piątkowe mecze League of Legends European Championship zaczną się już o godzinie 18:00 (studio rozpocznie się kilkanaście minut wcześniej) i potrwają mniej więcej do godziny 22:30-23:00. Harmonogram spotkań wygląda z kolei tak:

  • 18:00 Team BDS vs. Misfits Gaming
  • 19:00 Rogue vs. Astralis
  • 20:00 Team Vitality vs. exceL Esports
  • 21:00 SK Gaming vs. fnatic
  • 22:00 MAD Lions vs. G2 Esports