PGL zorganizuje następnego Majora! Gospodarzem Belgia!

Fot. PGL
- Reklama -

Po udanym ostatnim Majorze PGL dostało prawo do organizacji następnego. W 2021 roku odbywał się w Szwecji, a teraz czas na debiut Belgii.

Major po latach

Przez pandemię Covid-19 organizacja Majora przez aż dwa lata była niemożliwa. Pierwotnie miał się odbyć w Brazylii, w Rio De Janeiro, jednak się nie powiodło. Dlatego Valve powierzyło organizację PGL i w końcu najważniejszy turniej CS:GO został przeprowadzony w Szwecji. A dokładniej w Sztokholmie na przełomie października i listopada. Zwyciężyło potężne Natus Vincere po zdominowaniu całego turnieju. Natomiast ten był chwalony przez większość społeczności.

Szybki powrót PGL i Major w Belgii

Także nie powinno dziwić, że to właśnie rumuńska firma zorganizuje kolejną edycję Majora. Ta odbędzie się w Antwerpii, czyli wice-największym mieście w Belgii. A trwać będzie od 9 do 26 maja. Zespoły zostaną ugoszczone w arenie Sportpaleis, która funkcjonuje od 1933 roku i może pomieścić aż 18,5 tysiąca widzów. Jednak będzie do tego miała okazja tylko przez trzy ostatnie dni turnieju i raczej nie ma mowy o pełnej hali.

- Reklama -

Niestety Valve zdecydowało się na powrót do poprzedniej puli nagród. Także zamiast dwóch milionów, do wygrania łącznie będzie jeden. Mimo to warto oglądać rozgrywki dla samego ich prestiżu, który dalej jest ogromny. Majory zawsze cieszyły się uznaniem.

- Reklama -