Rework Udyra – poznaliśmy więcej informacji!

Udyr rework 2022
Fot. Riot Games

Riot Games ukazał nową wersję Udyra!

Kilka dni temu Riot Games udostępniło więcej informacji w temacie reworku Udyra. Gracze z niecierpliwością oczekiwali informacji dotyczących tej zmiany. Od razu można uznać, że naprawdę opłacało się czekać, ponieważ nowy Udyr prezentuje się ciekawie, zarówno wizualnie jak i pod względem umiejętności. Chociaż te drugie pozostaną nieco odświeżone, aby postać mogła lepiej dostosowywać się do dzisiejszych realiów panujących na Summoner’s Rift.

Zmiany graficzne

Graficy dołożyli wszelkich starań, aby dzisiejszy Udyr nie odstawał wyglądem, co udało im się znakomicie. Na oficjalnej stronie League of Legends znajdujemy informacje dotyczące procesu zmian i projektowania Udyra.

“Zacząłem od uformowania zastępczego modelu, na którym można by zacząć testować nasze pomysły na wygląd i rozgrywkę w grze. Ale aby to zrobić, musieliśmy właściwie uchwycić jego proporcje, ponieważ bez dobrej podstawy kręcilibyśmy się tylko jak g@#%o w przeręblu. Chodziło nam o to, żeby pokazać go jako zwalistego, silnego i górującego nad wszystkimi osobnika, i ta myśl stała się naszą gwiazdą przewodnią podczas poszukiwań kształtu jego sylwetki.”

W taki sposób Jason „OOYOO” Namgung opisuje proces zmian, które zastosowano. Można domyślać się, że nie było to proste zadanie, bowiem wymaga to stworzenia postaci praktycznie od zera. W dodatku, musimy pamiętać, że Udyr posiada aż cztery style, które również wymagają pomysłu i realizacji. Zespół graficzny sporo czasu rozmyślał nad pozostawieniem rogów, jednak twórcy nie zdecydowali się ich pozostawić.

Projekt nowego Udyra, który niebawem pojawi się w grze.
Fot. Riot Games

Co z umiejętnościami?

Rework Udyra to nie tylko zmiany graficzne, ale i całkowite zmiany umiejętności, które w tym momencie są dość przestarzałe. Pracując nad zmianami, twórcy musieli pamiętać o charakterze postaci. Udyr jest duchem zwierząt, dzięki czemu przypada mu aż kilka różnych stylów. Nowa wersja postaci będzie miała w sobie wiatr, lód oraz… bijatykę.

“Jego style mają zastosowanie w konkretnych sytuacjach — styl niedźwiedzia jest idealny podczas pojedynków z niektórymi bohaterami, styl feniksa jest świetny do działań obszarowych itd.
Wyobraziłem sobie gracza Udyra, który wie, kiedy nadchodzi czas na zastosowanie optymalnego stylu — to właśnie odróżnia dobrego gracza Udyra od świetnego gracza Udyra. Udyr jest niezwykle uniwersalnym i elastycznym bohaterem — to dokładnie taki bohater, jakim chciałbym walczyć w bijatyce.”

Na pełen rework Udyra będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, jednak nie ukrywamy, że jesteśmy ciekawi jego finalnej wersji, którą poznamy na Summoner’s Rift. Jeśli jesteście ciekawi – więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Riot Games.