League of Legends patch 12.1 – sezon czas zacząć!

gangplank 2022
Fot. Riot Games

Nadszedł czas na zmiany z okazji rozpoczęcia sezonu 12. Jakie nowości na nas czekają?

Do rozpoczęcia nowego sezonu rankingowego pozostało już niewiele czasu, bowiem zaledwie kilkanaście godzin. W środę twórcy gry wydali nowy patch, najprawdopodobniej aby zdążyć naprawić wszystkie błędy. Aktualizacja nie jest obszerna, jednak zawiera kilka ważnych zmian, które będą towarzyszyć nam przez najbliższe tygodnie.

Lista zmian, które pojawiły się w patch 12.1.
Fot. Riot Games

Śmiertelne beczki

Riot Games zdecydowało się wzmocnić Gangplanka, co wywołało wśród graczy zmieszanie. Sytuacja, w której znalazł się łupieżca była zdecydowanie bardzo dobra, a gracze nie mogli narzekać na brak mocy bohatera. Mimo wszystko na liście zmian widzimy, choć niewielkie wzmocnienie.

Q – PARRRLEY
MANA COST 60/55/50/45/40 ⇒ 55/50/45/40/35COOLDOWN 5 seconds ⇒ 4.5 seconds

Diana w sezonie 11 częściej była wybierana w lesie niż środkowej alei, co zagwarantowało jej sporą popularność. Aktualnie twórcy gry przypomnieli sobie o istnieniu Diany, dlatego postanowiono ją wzmocnić. Zaledwie kilka godzin po ukazaniu się aktualizacji – Diana jest często wybieranym junglerem.

PASSIVE – MOONSILVER BLADE
AP RATIO 40% ⇒ 50%
MONSTER DAMAGE RATIO 250% ⇒ 300%

Niespodzianki

Skorym zaskoczeniem było osłabienie Rek’sai, która dotychczas była przeciętnym bohaterem, wybieranym głównie przez miłośników. Zdaniem graczy jej osłabienie jest słuszne, ponieważ okazywała się zbyt silna, a jej stosunek wygranych wynosił ponad 52% Patch 12.1 ponownie przypomniał graczom o tej leśniczce, co spowodowało jej nagłą popularność.

E – FURIOUS BITE

PHYSICAL DAMAGE 50/60/70/80/90 (+85% bonus AD) ⇒ 55/60/65/70/75 (+85% bonus AD)

E – TUNNEL

COOLDOWN 26/23/20/17/14 seconds ⇒ 26/24/22/20/18 seconds

Zmiany Teleportacji

“Dziś można jej użyć, żeby szybko wrócić do własnej alei i farmić, ale można ją wykorzystać również do interwencji w innych alejach. Chcemy przywrócić choć odrobinę równowagi, więc zmieniamy Teleportację — ograniczamy jej ofensywne możliwości na wczesnym etapie gry i ulepszamy ją później, aby zachować ekscytujący wpływ na środkową i późną fazę gry.”

Takimi słowami Riot Games podsumował zmiany dotyczące Teleportacji. Początkowo gracze uważali, że pomysł jest karygodny, ponieważ ponownie ucierpi na tym górna aleja. Dobę po zastosowaniu zmian słychać głosy, które mówią, że jest to odpowiednia zmiana.

Patch 12.1 początkowo wywoływał spore kontrowersję, jednak aktualnie gracze powoli zaczynają adaptować się do nowej rzeczywistości na Summoner’s Rift.