Sezon 12: Nie lekceważcie tych bohaterów!

lol vex patch 11.20
Fot. Riot Games
- Reklama -

Nowy sezon oznacza nowości, które zdążyliśmy poznać w przedsezonie 2022! Jakimi bohaterami zawalczymy o wymarzone rangi?

Już za kilka dni nadejdzie sezon 12, a wraz z nim nowe, wyjątkowe przygody. Nowy sezon oznacza również nowe zmagania rankingowe. Dobry start oznacza dobry sezon, dlatego przedstawiamy najlepszych bohaterów dla każdej linii. Ostatnie dni przedsezonu to idealny czas, aby przetestować wybranych bohaterów.

Nigdy nie lekceważ górnej alei!

Mimo, że sytuacja górnej alei w zeszłym sezonie nie była najlepsza to nie możemy o niej zapominać. Wyśmienity gracz tej alei nieraz zaprowadził nawet najtrudniejsze gry do zwycięstwa. Jacy bohaterzy zaprowadzą nas do wygranej w nowym sezonie? Jayce, o którym przypomniał nam serial Arcane jest naprawdę dobrym wyborem. Niemalże każda strona przedstawia tego bohatera w S tierze. Na zmianę możemy wybierać Gangplanka, który mimo, że jest o wiele trudniejszy, to również bardziej satysfakcjonujący.

- Reklama -

Junglerzy pozostają w dobrej formie

Chociaż Gravesa w przedsezonie częściej widzieliśmy na środkowej alei, to nadszedł czas powrócić w wielkim stylu. Jeśli pragniecie wspinać się po drabinie rankingu to właśnie ten złodziejaszek będzie idealnym wyborem. Nie martwcie się jeśli nie przepadacie za Gravesem, ponieważ przygotowaliśmy jeszcze jeden perfekcyjny wybór. Nunu i Willump od dawna utrzymuje się w S tierze. W dodatku jest przyjemny do grania, a czas spędzony z tą postacią z pewnością nie będzie zmarnowany.

Graves wciąż pozostaje jako silny jungler oraz midliner
Fot. U.GG

Zabójcy czy magowie?

Mimo, że to odwieczny problem graczy – statystyki z high elo ujawniają, że w sezonie 11 częściej wybierano magów. Od pojawienia się Vex, ta wciąż pozostaje w wysokim tierze. Z tego powodu polecamy malutką, chociaż zadziorną Vex. Na zmianę możemy wybierać Viktora, który w przedsezonie okazywał się naprawdę silny.

Co z strzelcami?

Rola strzelców na Summoner’s Rift chociaż jest ważna to niewiele osób jej nie lubi. Jedyne co należy przyznać to niesamowita uniwersalność wyboru. Jednak jak każdy wie, są bohaterzy silniejsi oraz słabsi, dlatego warto wybrać lepiej. Sezon 12 oznacza, że częściej zdobędziemy zwycięstwo Jinx oraz Jhin’em, którzy już teraz są bardzo silni.

Jeden shield proszę!

Support to ważna rola, której wiele osób nie potrafi docenić. Redditowe ankiety graczy pokazują, że support jest drugą (zaraz po jungli) najważniejszą rolą! Na barkach wspierających spoczywa wiele obowiązków, jednak są bohaterzy, którzy ułatwiają granie. Sezon 11 był różnorodny w wyborze postaci wspierających i również tak będzie na początku nowego sezonu. W S tierze znalazła się kochana przez większość Lulu, która swoimi umiejętnościami potrafi zdominować niejedną linię. Jeśli jednak nie przepadacie za ardentami, to Leona będzie najlepszym wyborem.

- Reklama -