Znamy skład DWG Kia na sezon 2022!

LCK DWG KIA Canyon
Fot: Yicun Liu/Riot Games

W sezonie 2022, do ShowMakera i Canyona dołączy trójka nowych graczy. Czy DWG KIA w nowym składzie zdominuje LCK, a może to koniec tej legendy?

Plotek dotyczących nowego składu Dawmon było wiele. Najpopularniejsza mówiła, że to Nuguri powróci na górną aleję, a z nim powróci szansa na wygranie Worldsów. Tak się jednak nie stało. Na Twitterze LoL Esports pojawiła się informacja dotycząca oficjalnego składu DWG KIA na nadchodzący sezon. A prezentuje się on w ten sposób: Burdol, Canyon, ShowMaker, deokdam i Kellin.

O tym, że Khan odejdzie z Damwon wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Tak samo spodziewaliśmy się zmiany na dolnej alei, bo choć na Worldsach pokazali się dość dobrze, to w trakcie regularnego splitu nie było już tak dobrze. Spekulacji było całkiem sporo, ale oficjalnie to nie były gracz FPX zagra na topie, a były członek Gen.G.

Czy Burdol, deokdam i Kellin poradzą sobie w DWG KIA?

Burdol będzie dla Damwon powiewem świeżości. W Gen.G zagrał on całe dziewięć meczy, z czego trzy na Worldsach. Nie grał w głównym składzie, ale doświadczenie jakie wtedy zdobył z pewnością dużo mu dało, bo zadebiutować w takiej drużynie jak DWG jest “czymś”. Sezon 2022 będzie pierwszym, w którym Burdol pojawi się w głównym składzie LCK, więc chyba można uznać to za debiut 18-latka.

NS RedForce zaskoczyło wszystkich w tym roku. W przypadku deokdama pierwsze co przychodzi na myśl, to mecz DK vs SN, w którym to swoim Ezrealem zrobił 12/0. Razem z Kellinem tworzą zgrane duo, które potrafi się postawić nawet najgroźniejszym bot-laneom. Choć nie udało im się dostać na Worldsy, to niewiele brakowało. Może w tym roku zobaczymy ich na scenie międzynarodowej.

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia wiosennego splitu LCK, ale jest na co czekać, bo już zapowiada się ciekawie. Wiemy za to, że europejskie rozgrywki LEC będziemy mogli oglądać już od 14 stycznia! A ten offseason jest dość owocny w niespodzianki także w tej lidze.