Dzień trzeci turnieju wystartował! Acend vs Vivo Keyd. Jak poradzili sobie Polacy?

valorant champions

Na dzisiejszy dzień zaplanowano mecz polskich uczestników esportowej sceny. Jak poradzili sobie rodacy?

Rozpoczęcie meczu

Zaczynamy kolejny dzień zmagań profesjonalnych graczy Valoranta. Dzisiaj o godzinie 15:00 wystartował pojedynek Vivo Keyd vs Acend. Polacy, którzy występują w drużynie Acend to: Patryk “starxo” Kopczyński i Aleksander “zeek” Zygmunt.

Pierwsza część rozegrała się na mapie Icebox. W rundzie czwartej drużyna Vivo Keyd mogła sobie pozwolić na kupno tak naprawdę pełnego uzbrojenia. Podczas rundy dwunastej Acend zremisowało 6:6, a w kolejnej wyszli na prowadzenie, lecz przeciwnicy nie pozostali bierni i odpowiedzieli ze wzmożoną siłą, co spowodowało wygranie pojedynku. Mvp mapy Icebox byli cNed z drużyny Acend z osiemnastoma killami oraz heat- członek Vivo Keyd.

Kolejne starcie rozegrało się na Bindzie- czyli na mapie wybranej przez Acend, na której można było zaobserwować znaczną dominację powyżej wspomnianej drużyny. Runda 16. była decydująca. W tym momencie zawodnicy Vivo Keyd grali o wszystko. Mapa zakończyła się na korzyść Acend 13:3. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.Mvp meczu został zeek, który zgromadził 19 fragów.

Ostatnia rozstrzygająca prosta

Wyglądało na to, że mapa Breeze rozstrzygnie całe starcie.Pojedynek zdecydowanie dominowało Vivo Keyd. Trzecia runda była rozgrywana na bardzo wysokim poziomie, lecz nie był on wystarczający w wykonaniu drużyny z polskimi ogniwami. Kiedy runda 19. miała decydować o zwycięstwie VK, Acend szybko wzięło się w garść i obroniło swoją pozycję zdobywając 7 punkt. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 13:8 dla Vivo Keyd. Wygrana drużyna pokazała bardzo dobry agresywny atak.

Podsumowując rozgrywka była na wysokim poziomie. Tak na prawdę obie drużyny zaprezentowały swoje umiejętności jak najlepiej potrafią, na mapach wybranych przez siebie. Decydujący Breeze rozstrzygnął mecz 2:1 dla Vivo Keyd.

Gratulujemy postawy obywatelom naszego kraju i ich drużynie. Dla nas zawsze będziecie zwycięzcami!