Pierwszy dzień Valorant Champions 2021 zakończony. Jak poradzili sobie znani gracze?

v1

Podczas pierwszego dnia turnieju doświadczyliśmy wielu wrażeń. Poniżej znajduje się podsumowanie meczów bieżącego dnia.

Vision Strikers vs FULL SENSE

Rozpoczynającym meczem dzisiejszego dnia było starcie Vision Strikers z FULL SENSE. Już po pierwszej rundzie mogliśmy zauważyć dominację Vision Strikers, ponieważ zawodnicy tej drużyny niesamowicie eliminowali przeciwników. Finalnie mecz zakończył się potrójnym zabójstwem staxa, co skutkowało wynikiem 13:5 dla Vision Strikers na mapie Haven. Drugą mapą na której doszło do starcia było Breeze. W tym przypadku pierwszą wygraną rundą dla FULL SENSE była trzecia. Pojedynek zakończył się decydującym killem przy użyciu ulta Jett wykonanym przez BuZza. Tym sposobem Vision Strikers wygrywa ponownie 13:5.

Team Vikings vs Crazy Raccoon

Pierwszy pojedynek odbył się na mapie Icebox. Po pięciu rundach wygranych przez Team Vikings, ich przeciwnicy powoli włączali się do gry. Crazy Raccoon doprowadziło nawet do remisu 6:6 w dwunastej rundzie, jednak finalnie Team Vikings nie poddało się, pokazując przy tym wysoki szczebel umiejętności. Mapa zakończyła się wynikiem 13:9 dla Team Vikings. Kolejno potem drużyny zagrały mecz na Haven, podczas którego wyższą rangę stanowili brazylijscy zawodnicy. Ostatnia runda zakończyła się zasadniczym killem sutecasa. W konsekwencji starcie zakończyło się wynikiem 13:8 dla Team Vikings.

Fnatic vs Cloud9 Blue

Cloud9 Blue szybko uporało się z przeciwnikami podczas pierwszej rundy na mapie Icebox. Po przerwie technicznej przed rundą trzecią Fnatic zdecydowało się na agresywne zagrania, dzięki którym wygrali rundę. W środkowej fazie turnieju Fnatic ustanowiło przewagę 11:9, po czym ich przeciwnicy szybko wyrównali braki. Zaciętość zawodników dawała się we znaki, finalnie zwyciężyło Fnatic, z wynikiem końcowym 13:11. Drugą mapą był Split. W czwartej rundzie przewagę trzech punktów uzyskało Fnatic, a ich przeciwnicy ponownie zbili ich z tropu wyrównując mecz 3:3. Pod koniec okazuje się, że to właśnie Cloud9 Blue wygrywa, a my mogliśmy spodziewać się kolejnej mapy, jaką było Fracture- czyli stosunkowo nowa lokalizacja. W ciągu siedmiu rund Cloud9 wygrało zaledwie jedną- wydawało się, że nic więcej nie da się zrobić, pomimo to drużyna robi niesamowity comeback, który okazuje się niewystarczający. Ostatecznie pojedynek na mapie Fracture wygrywa drużyna Fnatic wynikiem 14:12 co stawia ich w zwycięskiej sytuacji całego meczu.

Zacięta walka i niesamowite emocje to dwa najważniejsze określenia tego pojedynku! Warto również dodać, że podczas drugiej mapy agentka Killjoy dominowała w obu drużynach, co świadczy o defensywie na wysokim poziomie. Najwięcej fragów podczas trwania rozgrywek na mapie Fracture zdobył Derke z Fnatic, operujący agentką Raze.

Tabela dotychczasowych wyników

Tak prezentuje się rozkład dzisiejszych zwycięstw i porażek:

1 GRUDNIA
GRUPA D
Vision Strikers2:0FULL SENSE
GRUPA C
Team Vikings2:0Crazy Raccoon
GRUPA D
Fnatic2:1Cloud9 Blue

Podsumowując, podczas gdy w dwóch pierwszych spotkaniach mogliśmy zauważyć znaczną dominację jednej z drużyn, tak ostatni mecz był bardzo wyrównany. Drużyny Fnatic i Cloud9 Blue, szli ze sobą łeb w łeb i tak naprawdę do ostatnich chwil nie wiadomo było kto wygra to starcie.

Jutro czeka nas kolejna dawka emocji. Stay tuned!