Sezon 2022 – gdzie spotkamy polskich zawodników?

lol lec g2 jankos perkz
Fot. Michal Konkol / Riot Games
- Reklama -

Sezon 2022 już za chwilę! Gdzie ujrzymy naszych ulubionych polskich zawodników?

Chociaż do rozpoczęcia sezonu 2022 pozostał ponad miesiąc, fani już spekulują w jakich organizacjach będą mogli ujrzeć polskich zawodników. Wielu już potwierdziło swoje wybory dotyczące zespołów. Pozostali wciąż czekają na oferty lub jeszcze nie ukazali, gdzie spędzą swój sezon 2022.

NA krainą spełniających się marzeń

Świeżą informacją jest dołączenie Kacpra “Inspired” Słomy do amerykańskiego zespołu Evil Geniuses. Ostatni sezon w Rogue był dla Kacpra szczególnie udany, a wszystko to ze względu na kwalifikacje w Mistrzostwach Świata.

- Reklama -

Kogo spotkamy w LFL?

GameWard skomponowało już prawie cały team, a w nim ujrzymy Czekolada oraz Melonika. Wiosenny split rozegrają w LFL z junglerem Philippe “Akabane” Le oraz supportem Kamil “Kamilius” Košťál. Czekolad oraz Melonik nie będą jedynymi Polakami, których spotkamy w francuskiej lidzie. Misfits Premier nie chce rozstawać się z Pawłem “Woolite” Pruskim, dlatego jego kontrakt został przedłużony. LFL nie tylko inwestuje w polskich zawodników, ale i w trenerów! W sezonie 2022 jako trenera Misfits Premier ujrzymy Pawła “delord” Szablę w roli trenera, który miał już okazję sprawdzić się za granicą jako trener Fnatic Academy.

Woolite, Jactroll oraz Agresivoo w barwach Misfits Premier.
Fot. Misfits Premier

LEC dalej taki sam?

Marcin “Jankos” Jankowski po ciężkim sezonie w G2, pozostanie na swoim miejscu. Według Global Contract Database jego kontrakt został przedłużony o rok. Team BDS wykupiło miejsce po Schalke, któremu nie udało odbić się od finansowego dna. BDS pragną teraz zainwestować w aż trzech Polaków: Roberta “Erdote” Nowaka, Tobiasza “Agresivoo” Ciba oraz Jakuba “Cinkrof” Rokickiego. Dla Erdote może to być kolejny sezon w ramionach BDS.

- Reklama -