Oficjalnie: Inspired zagra w Evil Geniuses!

lol lec rogue inspired
Fot. Michal Konkol / Riot Games
- Reklama -

Plotki się potwierdziły, a to oznacza, że w 2022 roku Inspired będzie reprezentował barwy Evil Geniuses.

Inspired czołówką LEC

Inspired ma za sobą kolejny bardzo dobry split. Polski jungler wraz z Rogue zajął drugie miejsce w wiosennym splicie LEC. A latem zwyciężył fazę zasadniczą, po czym RGE wygrało pierwszy mecz w play-offach 3-2 z Misfits Gaming. Jednak potem Łotrzyki zaliczyły obniżkę formy i ulegli 0-3 w spotkaniach z MAD Lions i Fnatic. Odbudowa miała miejsce na Worldsach, gdyż RGE pokonało dwukrotnie FPX w grupie śmierci, lecz i tak nie awansowało dalej. Ponadto warto dodać, że Inspired ma na koncie dużo tytułów MVP mapy, czy też serii.

EG zbroi się na sezon 2022

Evil Geniuses do którego ma dołączyć Polak, w 2021 roku było solidną formacją, aczkolwiek do czołówki trochę zabrakło. Impact i spółka wiosną uplasowali się na szóstej pozycji i odpadli po pierwszej serii w play-offach. Lepiej wyglądało to latem, ponieważ awansowali na trzecie miejsce w lidze, a finały zaczęli od wygranej 3-1 z Dignitas i porażki 2-3 z 100 Thieves, które później zdobyło mistrzostwo. Jednak potem zostali rozgromieni 3-0 przez C9 i odpadli. Teraz uważam, że z Inspiredem na pokładzie powinno być dużo lepiej. Zwłaszcza że to jungla była problemem EG w tym sezonie.

- Reklama -

Także myślę, że Geniusze Zła będą głównymi faworytami do mistrzostwa. Pełny skład Evil Geniuses na sezon 2022 prezentuje się tak:

  • Toplaner: ?? Jeong „Impact” Eon-young
  • Jungler: ?? Kacper „Inspired” Słoma
  • Midlaner: ?? Joseph „Jojopyun” Joon Pyun
  • Bottom: ?? Kyle „Danny” Sakamaki
  • Support: ?? Philippe „Vulcan” Laflamme
  • Coach: ?? Peter Dun
- Reklama -