Hearthstone Karczemna Bójka – Bitwa o Tol Barad

Bitwa o Tol Barad
Fot. Blizzard Entertainment
- Reklama -

W tej Karczemnej Bójce musimy zawalczyć o Tol Barad. Stwórz własną talię i ruszaj do walki! Za każdego zagranego stronnika otrzymasz zaklęcie o koszcie 0.

Bitwa o Tol Barad – wprowadzenie

Magiczne kreatury uciekają z Tol Barad. Naszym zadaniem jest stworzenie własnej talii i wyruszenie do walki. Kolejna z serii mocno losowych Bójek wkracza do akcji. Za każdego zagranego stronnika otrzymamy zaklęcie o tym samym koszcie, lecz możemy zagrać je za 0 many. Zaklęcia nie są zagrywane od razu. Dostajemy je do ręki i dzięki temu jeszcze lepiej możemy kontrolować sytuację na stole. Format rozgrywki to dzicz, więc możemy skorzystać z wszystkich dostępnych kart w grze. 

Bitwa o Tol Barad
Fot. Blizzard Entertainment

Grając Bitwę o Tol Barad warto stworzyć talię wypełnioną stronnikami. Po zagraniu każdego z nich dostajemy darmowe, losowe zaklęcie. 

- Reklama -
Zobacz też:   Rozbici w Dolinie Alterak - zapowiedź dodatku

Strategia gry

Obranie strategii zaczynamy już podczas stworzenia własnej talii. Pamiętajmy o wrzuceniu do niej sporej ilości stronników. Dobrym wyborem będzie wybranie stronników o zróżnicowanym koszcie. Pozwoli to na otrzymanie losowych zaklęć o większym koszcie. Wybierając tylko tańszych stronników, pozbawiamy się możliwości zagrania silnych zaklęć za 0 many.

Każde zaklęcie dostajemy do ręki, więc możemy tworzyć mocne kombinacje np. z Licytatorem z Gadżetonu. Za każde zagrane zaklęcie dobierzemy kartę. Grając druidem, możemy szybko zbudować swoją rampę, aby zagrywać drogich stronników i dostać zaklęcia o takim samym koszcie. Oczywiście Bójka jest mocno losowa, ponieważ nie wiemy jakimi zaklęciami obdarzy nas gra. Czasami będą to bezużyteczne karty lub potężne zagrania odmieniające przewagę na stole.

Historia Karczemnej Bójki

Wcześniej w Bitwę o Tol Barad mogliśmy zagrać 25 Listopada 2015, 16 Marca 2016, 8 lutego 2017, 22 kwietnia 2020 oraz 28 kwietnia 2021. 

Za pierwsze zwycięstwo otrzymujemy pakiet z roku Fenixa.

- Reklama -