Rozbici w Dolinie Alterak – zapowiedź dodatku

Rozbici w Dolinie Alterak
fot. Blizzard Entertainment

Już 7 grudnia zadebiutuje nowy dodatek Rozbici w Dolinie Alterak. Musisz zdecydować, po której stronie chcesz stanąć. Co wybierasz, Hordę czy Przymierze?

Wprowadzenie do nowego dodatku

Horda i Przymierze toczą ze sobą odwieczną walkę o honor i odłamki upadłego naaru. Obie frakcje potrzebują bohaterów, którzy przechylą szalę zwycięstwa na ich stronę. Temperatura na polu bitwy jest niska, ale stawka wysoka. Konflikt jest nieunikniony, także musimy wybrać odpowiednią dla siebie stronę. Wielkie bitwy potrzebują wielkich przywódców. Po wejściu do gry musimy zdecydować, którą legendarną kartę wybierzemy. Wybierając Drek’Thara staniemy po stronie Hordy, wybierając Vanndara postawimy się po stronie Przymierza. Bez obaw, drugą kartę również otrzymamy w dalszym etapie dodatku. Wybranego przywódcę możemy od razu wykorzystać podczas tworzenia nowych talii. 

Wybór przywódcy
fot. Blizzard Entertainment
Zobacz też:   Hearthstone Karczemna Bójka - Po prostu halucynacje

Nowe mechaniki w Dolinie Alterak

Do gry zostaną wprowadzone nowe portrety bohaterów dla wszystkich klas. Każdy z nich posiada okrzyk bojowy i silną moc specjalną. Rozgrywka rankingowa mocno się zmieni, po wejściu tego dodatku. Blizzard regularnie wprowadza nowe mechaniki do gry. W Dolinie Alterak pojawią się elementy strategii, co może być ciekawym urozmaiceniem standardowych potyczek. Nowe karty będą utrzymywały swój efekt przez 3 tury. 

nowy sekret Łowcy
fot. Blizzard Entertainment

Zapowiada się interesująco, w takiej sytuacji karta skłania gracza do planowania swoich zagrań nawet na 3 tury do przodu. 

Kolejną nowością będzie Honorowe Zabójstwo. Karta z taką mechanikę otrzyma dodatkowy efekt jeśli zada stronnikowi dokładne wymagane obrażenia podczas ataku. Odpowiednie niszczenie wrogich stronników będzie miało jeszcze większe znaczenie. 

Honorowe Zabójstwo
fot. Blizzard Entertainment

Nowe karty będą regularnie ujawniane. Wszystkie nowości pojawiają się w Bibliotece kart.

Przedsprzedaż zestawów Rozbici w Dolinie Alterak

Jak co dodatek do gry wchodzą premierowe zestawy. Największy z nich zawiera 80 pakietów kart z nowego dodatku, 2 losowe złote karty legendarne Rozbitych w Dolinie Alterak i portret wojownika. Oprócz tego znajdziemy w nim bonusy do Ustawki i Najemników. Jego cena wynosi $79,99.

zestaw za 79,99 EUR
fot. Blizzard Entertainment

Drugi mniejszy zestaw zawiera 60 pakietów z Rozbitych w Dolinie Alterak, 2 karty legendarne z dodatku i rewers wojownika. Klasycznie jego koszt to $49,99. 

zestaw za 49,99 EUR
fot. Blizzard Entertainment

Już 7 grudnia otrzymamy dostęp do otwarcia pakietów z Rozbitych w Dolinie Alterak oraz sprawdzenia nowych kart w akcji.