Hearthstone Karczemna Bójka – Po prostu halucynacje

Po prostu halucynacje
Fot. Blizzard Entertainment

W tym tygodniu Blizzard uszykował dla nas Karczemną Bójkę pełną Halucynacji. Dzięki zaklęciu za 1 many możemy odkryć kartę z klasy przeciwnika.

Po prostu halucynacje – wprowadzenie

Kolejna z serii losowych bójek pojawiła się w tym tygodniu w grze. Do wyboru mamy wszystkie 10 klas dostępnych w Hearthstone. Każda z talii wypełniona jest losowymi zaklęciami wybranej klasy oraz zaklęciem łotra – Halucynacje. Ta karta o koszcie 1 many pozwala odkryć nam kartę z klasy naszego przeciwnika. 

W tej bójce większe znaczenie ma jaką klasę wybrał gracz na którego gramy, niż nasza klasa. To właśnie kartami odkrytymi z Halucynacji musimy zdominować stół i zwyciężyć. 

Zobacz też:   Nadchodzą zmiany balansu kart w standardzie!

Rozpoczynamy grę z 3 kryształami many, także już od pierwszej tury możemy dodać do swojej ręki 3 karty z klasy przeciwnika. Format rozgrywki to dzicz, więc możemy skorzystać z wszystkich dostępnych kart w grze.

fot. Blizzard Entertainment

Strategia gry

W tak losowej bójce ciężko obrać strategię na wygraną, lecz jest kilka sposobów dzięki, którym możemy utrudnić grę naszemu przeciwnikowi. 

Możemy wybrać klasę, która wypełniona jest słabszymi kartami lub takimi, które potrzebują danej synergii. Wiele też zależy od tego jakie karty zdołamy odkryć dzięki Halucynacji. Zawsze dobrą opcją jest zyskanie przewagi na stole od pierwszych tur. Możemy skupić się na odkryciu stosunkowo tanich kart, aby móc wystawić kilku stronników w początkowych turach. 

Rozpoczęcie gry z trzema kryształami many znacznie ułatwia nadanie grze szybszego tempa. Warto również uważać na wyrzucenie wszystkich kart z ręki, bo często w końcowej fazie gry zaczyna brakować doboru.

Historia Karczemnej Bójki

Już szósty raz możemy zagrać w Bójkę – Po prostu halucynacje. Swój debiut w grze miała 7 czerwca 2017 roku. Następnie pojawiała się w Hearthstonie 7 lutego 2018, 2 stycznia 2019, 22 lipca 2020 oraz 10 marca 2021.