Nadchodzą zmiany balansu kart w standardzie!

balans kart
Fot. Blizzard Entertainment
- Reklama -

W przeciągu tygodnia, do gry zostaną wprowadzone zmiany kart do druida, maga, łotra oraz kapłana. Możemy spodziewać się 3 nerfów i 1 buffa. 

Nadchodzące nerfy

Niespodziewanie Blizzard ogłosił zmiany, które zostaną wprowadzone w standardzie. 

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty, ale prawdopodobnie aktualizacja wejdzie do gry na początku przyszłego tygodnia. Mowa o nerfach kart: Strażnik ostrogrzywów, Garota oraz Arkanistum Darzybrzask. 

- Reklama -

Strażnik ostrogrzywów utraci jeden punkt życia. Obecnie posiada on 3 punkty życia, po aktualizacji będzie miał 2.

Garota, czyli zaklęcie do łotra będzie wtasowywać do talii 2 Krwawe rany, zamiast 3.

Arkanistum Darzybrzask będzie miała obrażenia zaklęć +2, a nie tak jak wcześniej +3. 

Nerfy wydają się być rozsądne i nie dziwi fakt ich wprowadzenia. Bardziej zaskakujący może być czas, w którym wejdą do gry. Przewidujemy, że aktualizacja zostanie wprowadzona w najbliższy poniedziałek lub wtorek. Nie jest to najlepsza informacja dla graczy występujących w zbliżającym się Master Tourze Undercity. Turniej z tej serii odbędzie się już w następny weekend, więc zawodnicy będą mieli tylko kilka dni na zmianę swoich decyzji co do talii.

Zobacz też:   Hearthstone Karczemna Bójka - Baśniowa Bójka

Powrót Odnowienia do starego kosztu many

Jedynym buffem, który wejdzie do gry wraz z aktualizacją będzie powrót do starego kosztu karty kapłana – Odnowienie. Koszt tej karty został podniesiony do dwóch kryształów many 15 lipca tego roku. Wydawcy gry postanowili wrócić do pierwotnej wersji tej karty i z powrotem obniżyć jej koszt do jednego kryształu. Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich zwolenników kontrolnych talii kapłana. Na przestrzeni ostatnich miesięcy najbardziej popularny był agresywny deck oparty na Antybiskupie Benedykcie. Powrót do pierwszej wersji Odnowienia może zwiastować pojawienie się wolniejszych talii kapłana w rozgrywce standardowej. 

Informacje od wydawcy można znaleźć tutaj.

- Reklama -