Dyskwalifikacja Movistar Riders w półfinale turnieju!

lol lvp movistar raiders iberian cup
Fot. LVP

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas piątej mapy półfinałowego spotkania w Iberian Cup 2021 pomiędzy MAD Lions Madrid oraz Movistar Riders!

Najszybsza dyskwalifikacja?

Mimo zakończenia tegorocznych Mistrzostw Świata League of Legends emocji związanych z Ligą na świecie nie brakuje. Wiele regionów w Europie rozgrywa teraz dodatkowe turnieje mające wypełnić pustkę przed rozpoczęciem najważniejszych zmagań na starym kontynencie – LEC. Nie inaczej jest na Półwyspie Iberysjkim. Tam najlepsze drużyny z Hiszpanii i Portugalii rozgrywają właśnie Iberian Cup 2021. Podczas półfinału wspomnianych rozgrywek doszło do kuriozalnej sytuacji, która doprowadziła do prawdopodobnie najszybszej dyskwalifikacji w historii zmagań.

Zobacz też:   Nowa gra od Riot Games ze świata League of Legends!

Podczas piątej mapy półfinału turnieju w pojedynku pomiędzy MAD Lions Madrid oraz Movistar Rider spotkanie zostało zatrzymane przez akademię Lwów już w 6 minucie gry. Powodem tego było wykorzystanie błędu gry związanego z Rell przez wspierającego Movistar, DuaLLa.

Wspomniany błąd polega na użyciu umiejętności W należącej do Rell, czyli Roztrzaskania, a następnie Błysku. Powoduje to natychmiastowe podrzucenie przeciwników w miejscu zakończenia flasha.

Błąd Riotu czy wina gracza

Wielu ekspertów, a także zwykłych graczy broni DuaLLa. Twierdzą, że błąd ten był łatwy do aktywowania zupełnie przypadkiem. W końcu kto z graczy nie wciska intensywnie przycisku kolejnej umiejętności w trakcie aktywowania jeszcze poprzedniej. Dodatkowo społeczność zauważa, że podobna mechanika jest dostępna u wielu innych postaci i nie jest traktowana jako błąd gry. Przykładem może być E Gragasa, czyli Natarcie, dzięki któremu karczemny zabijaka szarżuje w kierunku celu oraz koliduje z pierwszą jednostką, na którą wpadnie, zadając obrażenia pobliskim wrogom oraz ogłuszając ich. Tutaj gracze mogą wykorzystać Błysk, aby przyspieszyć zderzenie z przeciwnikiem.

Zobacz też:   Ilu graczy miało perfekcyjny Pick'em?

Błąd ten został usunięty z gry wraz z aktualizacją 11.22, jednak Iberian Cup jest rozgrywany na wersji gry numer 11.21, czyli przed naprawą feralnego błędu.