Sposób na dobry Team w NA? Zero graczy z NA

team liquid 2021
Fot. Team Liquid

Team Liquid ma w planach wystawić nowy skład na nadchodzący rok!

Sezon 2021 dla zespołu Team Liquid był co najmniej dostateczny. Mimo przyjemnej grupy na Mistrzostwach Świata, niestety TL nie udało się wyjść z żadnej z grup. Pokonani przez Gen.G zakończyli sezon 11. 4 listopada Travis Gafford wrzucił na swojego Twittera serię filmów tłumacząc, że Team Liquid zdecydował się na świeży skład na sezon 2022.

Na kogo zdecydował się TL?

Zmiana jest ogromna patrząc na fakt, że dotychczas organizacja decydowała się w większości na graczy z NA. Aktualnie TL chce zainwestować w graczy, którzy w sezonie 11. cieszyli się popularnością.

Mówi się, że w górnej alei zagości Bwipo, na środkowej Bjergsen zaś na dolnej, w roli strzelca Hans sama. Jeśli obie strony zdecydują się na zmiany, z dotychczasowej piątki TL pozostaną Santorin oraz CoreJJ.

Co z CoreJJ?

Core pochodzący z Korei Południowej, podobnie jak Polacy muszą mieć zieloną kartę, która umożliwia pobyt w USA. Niepotwierdzone informację mówią, że Jo Yong-in nie musi o nic się martwić, bowiem będzie kwalifikować się za pomocą wizy na nadchodzący rok.

Nowy zespół zapewni sukces?

Patrząc na rozgłos jakim cieszyli się Hans sama oraz Bwipo jest to możliwe! Hans sama w Rogue odnosił w sezonie 11. sukcesy, które przełożyły się na rozkwit jego kariery. Sytuacja nieco gorzej wygląda u Bwipo, jednak miejmy nadzieję, że w TL będzie mógł rozwinąć skrzydła.

Plany TL na nadchodzący rok 2022 wyglądają na świeże i przemyślane. Chociaż do startu sezonu 12. jeszcze chwila czasu warto już obserwować zmiany jakie nadejdą w zespołach z całego świata. Być może TL stanie się światową czołówką?