Pierwszy w tym roku DreamHack Masters jednak online!

dreamhack press kit
Fot. DreamHack
- Reklama -

Wydarzenie odbędzie się od 19 maja do 14 czerwca, czyli już za miesiąc!

Zmianie ulegnie nazwa wydarzenia, które od teraz będzie znane jako DreamHack Masters Spring. Początkowo DreamHack Masters Jönköping miał być częścią letniego festiwalu DreamHack, który został przełożony na sierpień.

W turnieju weźmie udział 32 organizacji z 4 regionów. Pula nagród została podwyższona o aż 50 000$ w stosunku do pierwotnej kwoty. Obecnie wynosi ona 300 000$. DH Masters Spring należy do cyklu ESL Pro Tour i będzie ostatnim turniejem, za który drużyny będą mogły zdobyć punkty za kolejne mistrzostwa EPT Masters – ESL One Cologne, które odbędą się w lipcu.

- Reklama -

“Chociaż niefortunnie nie możemy konkurować na LANie, opracowaliśmy strukturę wspierającą drużyny, graczy i fanów na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na wielkie zmagania, pokazując, że świat esportu trwa, ponieważ szybko dostosowujemy się i znajdujemy rozwiązania dla tej nowej rzeczywistości” przekazał światu szef jednego z działów DreamHack, Michael Van Driel.

Faza grupowa mistrzostw regionalnych w Europie i Ameryce Północnej odbędzie się równolegle między 19 a 30 maja, a fazy pucharowa od 8 do 14 czerwca. Dwa pozostałe regiony, Azja i Oceania, będą rozgrywać spotkania jednocześnie między 2 a 7 czerwca.

DreamHack przeprowadzi kwalifikacje, aby zapełnić dwa miejsca w każdym regionie i zaprosi jeszcze dwie drużyny europejskie. Do tej pory zostało potwierdzone 14 zespołów biorących udział w turnieju:

Europa: Astralis, Ninjas in Pyjamas, ENCE, Vitality, BIG oraz North
Ameryka: Evil Geniuses, 100 Thieves, MIBR oraz FURIA
Azja: TYLOO oraz ViCi
Oceania: Renegades oraz Order

Zgodnie z podziałem na ilość drużyn największa część puli nagród ma przypadać na Europę, bo aż 160 000$. Amerykanie będą musieli się zadowolić 100 000$, a Oceania i Azja odpowiednio po 20 000$.

- Reklama -