180 milionów osób miesięcznie gra w gry Riot Games

riot games arcane jinx
Fot. Riot Games

Riot Games pochwaliło się na swoim Twitterze, że w październiku aż 180 milionów graczy zagrało w ich gry z uniwersum Runterry.

Riot swoją najpopularniejszą produkcję wypuściło już 12 lat temu. Od tego czasu dość dużo rzeczy się zmieniło. Wystarczy spojrzeć na samo Summoners Rift wtedy i teraz. League of Legends urosło na niewyobrażalną skalę. Do siebie przyciąga nie tylko miliony graczy, ale też ogromne ilości widzów. Worldsy to jedna z największych esportowych imprez na świecie, a regionalne ligi cieszą się ogromną popularnością. Nawet te mniejsze, w których grają drużyny academy.

W tym czasie Riot stworzył też kilka innych gier powiązanych z LoLowym światem. Mamy automatyczną grę PvP „Teamfight Tactics”, karciankę „Legends of Runterra”, a także mobilną grę MOBA „Wild Rift”. Wszystkie te produkcje połączone są ze sobą wspólnym uniwersum, o którym też już powstały książki.

Jak się okazuje coraz więcej osób jest zainteresowanych światem Runterry. Riot Games pochwaliło się na Twitterze, że w samym październiku aż 180 MILIONÓW graczy rozegrało rozgrywki w przynajmniej jedną z tych gier.

Ta liczba zdecydowanie robi wrażenie, ale z tego co możemy wyczytać na Twitterze nie zalicza się do niej graczy strzelanki Riotu – „Valorant”. Co znaczy, że w praktyce, w gry tegoż wydawcy gra nawet więcej osób. A dobrze wiemy, że na tym nie koniec.

Riot Games to już nie tylko gry?

Pod koniec zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Rito szykuje dla nas jeszcze MMO. Chodzą też plotki, że powstanie jeszcze gra z gatunku bijatyki. Ale na grach się to nie kończy! Bo w tym roku, na platformie Netflix pojawi się animowany serial „Arcane”, który osadzony jest właśnie w uniwersum Runterry. Z trailerów możemy się dowiedzieć, że będzie on opowiadał historię Jinx i Vi.

Zobacz też:   Arcane: Wiemy coraz więcej o serialu League of Legends!

Czy serial spowoduje jeszcze większą popularność tych gier, a może nie będzie miał on większego wpływu? O tym przekonamy się już całkiem niedługo, bo serial swoją premierę ma już w tym miesiącu, a dokładniej zaplanowana jest już na siódmego listopada. Idealnie zgrywa się to z tegorocznym finałem Worldsów, który odbywa się dzień wcześniej.