Legenda fnatic przeniesie się do Liquid? Duże zmiany w Europie!

lec-playoff-bwipo-fnatic
Fot. Riot Games

We wtorek świat obiegła informacja, że możliwe są przenosiny Bwipo z fnatic do Team Liquid. To oznaczałoby kolejne, bardzo duże zmiany w Europie.

Bwipo przeniesie się do Liquid?

W Europie jest wiele plotek na temat zmian i transferów po fatalnym dla tego regionu sezonie. Kompletną przebudowę składu czeka m.in. G2 Esports, czy MAD Lions i Vitality. Teraz do tego grona może dołączyć fnatic. Te zrobiło kilka absurdalnych zmian w ciągu splitu, a na koniec nie wyszło na tym i tak dobrze. Teraz z drużyny może odejść Bwipo, legendarny top laner oraz jungler, który chce się przenieść do Team Liquid. Dużo rzeczy wskazuje na to, że taki scenariusz jest całkiem realny.

Jak podaje LEC Wooloo, Bwipo miał osiągnąć już ustne porozumienie z Team Liquid i przenieść się do Ameryki na przyszły rok. To ruch typowo związany z pieniędzmi, bo wiemy, że w NA organizacje płacą więcej pieniędzy, ale za to poziom jest tam po prostu o wiele niższy. Dużo się zresztą mówi o tym, że po sezonie spędzonym w Ameryce Północnej do EU ma wrócić Perkz, który chciałby znowu grać na najwyższym poziomie.

To nie koniec zmian?

Tak naprawdę nie wiemy, czy to nie jest dopiero początek zmian. W League of Legends European Championship może dojść do jeszcze wielu transferów, które zatrzęsą całym rynkiem. Sporo się mówi o przejściu Shlatana z akademii Misfits do głównego składu. Polski jungler dopiero co wygrał LFL Summer Split i jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Na pewno będzie więc sporo się jeszcze działo w tym wypadku.