Showmaker to nowy, lepszy Faker!

lol worlds faker showmaker
Fot. Riot Games

Dwóch legendarnych zawodników środkowej alejki spotkało się wczoraj w półfinale Mistrzostw Świata. Do finału trafił nowy, lepszy Faker. A jest nim Showmaker.

Faker to już “dinozaur”

Nie da się ukryć, że Faker zaczął być znany na całym świecie już w 2013 roku. To już osiem lat uczestnictwa w profesjonalnej scenie lola na najwyższym poziomie. Bez wątpienia jest to legenda, patrząc na osiągnięcia i spektakularne zagrania. Lecz czy da się tak długo być najlepszym? Jest to raczej niemożliwe.

Zobacz też:   Faker vs ShowMaker - pojedynek legend w półfinale Worlds

Oczywiście bagaż doświadczeń jest ogromny i bardzo często daje to w pewien sposób przewagę nad niedoświadczonym przeciwnikiem. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przyjdą nowi zawodnicy, głodni zwycięstw oraz chcący pokonać swojego wielkiego idola, jakim bez wątpienia jest Faker. Pamiętajmy, że zdecydowanie łatwiej jest gonić lidera wyścigu, niż biec jako pierwszy i utrzymać miejsce lidera.

Showmaker to nowy Faker

Od jakiegoś czasu mamy nowego niesamowitego mid lanera. Każdy wie o kim mowa. Jest to oczywiście Showmaker. Co łączy go z Fakerem? Ja wam powiem co. Obydwoje są z Korei i są uważani za najlepszych zawodników ze swojego regionu. A, no i bym zapomniał. Showmaker jest tak dobry, jak dawny Faker. Gra agresywnymi postaciami i wypracowuje sobie przewagę w każdej grze.

A dzisiejszy Faker? Gra postaciami pasywnymi na linii, ale bardzo użytecznymi dla swojego zespołu. Skupia się również bardziej na pomocy swoim sojusznikom. I owszem wciąż gra bardzo dobrze i przede wszystkim mądrze, lecz nie jest już tak dobry, jak kiedyś. A co to oznacza? Oznacza to, że Showmaker jest w tym momencie najlepszy. I to właśnie on zagra w finale Worldsów 2021, by sięgnąć po tytuł mistrza świata po raz drugi. Wtedy już tylko jeden taki tytuł będzie go dzielił od dorównania Fakerowi, który wciąż jest największą legendą w świecie esportu.

Faker vs. Showmaker

W bezpośrednim pojedynku Showmaker wypada lepiej w porównaniu do Fakera. Przyjrzyjmy się wczorajszemu spotkaniu, jakim był półfinał świata. Postacie jakimi zagrał Faker to 3x Ryze, Lissandra oraz Azir. Natomiast Showmaker zagrał 3x LeBlanc, Syndra i Zoe. Mag kontrolny vs. zabójca. Co tu dużo mówić. Przejdźmy do KDA. Jest to 2.4 po stronie Fakera i 8.3 po stronie Showmakera. Wnioski? Showmaker to nowy, lepszy Faker.