Twisted Fate najczęściej banowanym bohaterem!

lol rotacja Twisted Fate
Fot. Riot Games

Według statystyk to właśnie Twisted Fate był najczęściej banowanym bohaterem w ćwierćfinałach fazy pucharowej!

Worlds 2021 powoli zmierzają ku końcowi, a za nami już ćwierćfinał fazy pucharowej. W momencie trwania półfinałów przebadaliśmy sytuację bohaterów, która zaistniała w ćwierćfinałach. Profesjonalni zawodnicy środkowej alei nie mają jednego, wspólnego ulubionego bohatera, jednak mają wspólnego znienawidzonego!

Twisted Fate nie miał szansy zaistnieć

Według statystyk TF wykluczany był z rozgrywek aż 13 razy na 14 gier! W jedynej możliwości, gdzie pozostał wolny również nie został wybrany, co oznacza, że prosi skrupulatnie usuwali Twisted Fate’a z swoich rozgrywek. Powód takich wyborów tłumaczy siła bohatera oraz perfekcyjne mechaniki zawodników.

Drugim najczęściej banowanym bohaterem jest LeBlanc, którą wykluczano 11 razy. Sytuacja bohaterki jest nieco inna niż TF, gdyż została wybrana 2 razy w rozgrywkach.

Po jakich bohaterów sięgano najczęściej?

W ćwierćfinałach fazy pucharowej Worlds 2021. najczęściej wybierani byli Ryze (4 wybory, 3 bany), Azir (4 wybory, 2 bany), Orianna (4 wybory) oraz Syndra (3 wybory, 1 ban)

Mistrzostwa Świata 2021 będą pamiętane jako perfekcyjne rozgrywki oraz nietuzinkowe wybory prosów. Wychodząc poza środkową linie, warto wspomnieć o Yuumi, która podobnie jak LeBlanc była niezwykle często albo banowana albo wybierana.

Co wybierali ShowMaker oraz Faker?

W ćwierćfinale DK vs MAD u ShowMakera mogliśmy spotkać Azira oraz Syndrę. Dopiero w 3. grze ukazał pełną moc Syndry ogrywając przeciwników. W jedynej grze z udziałem Azira ShowMaker poradził sobie równie dobrze, jednak nie było to aż tak bardzo widowiskowe jak w przypadku Syndry.

W przypadku Fakera mogliśmy podziwiać jego mechaniki przy Oriannie oraz Lissandrze. Gra Orianną była solidną rozgrzewką, zaś dopiero Lissandrą ukazał swoje umiejętności wygrywając dwie gry przeciwko Hanwha Life Esports.