Hearthstone Karczemna Bójka – Nawiedzona Karuzela

Hearthstone bójka karuzela
Fot. Blizzard Entertainment

W tym tygodniu Blizzard przygotował dla nas prawdziwie zakręconą bójkę! Wsiądź do Nawiedzonej Karuzeli i daj się jej porwać.

Nawiedzona Karuzela – wprowadzenie

Po zakończeniu bójki z Zombestiamii czeka na nas nowe wyzwanie. W tym tygodniu po wejściu w tryb Karczemnej Bójki zobaczymy trzy Upiorne Rumaki. Doświadczeni gracze pewnie pamiętają kartę z agonią, która wraz z każdą śmiercią przyzywa swoją kopię ponownie. Przed rozpoczęciem gry wybieramy dowolną klasę, każda z talii jest stworzona losowo. Od pierwszej tury każdy z graczy dostaje na stół dwa Upiorne Rumaki. Bójka zawdzięcza swój tytuł mechanice zastosowanej w tej rozgrywce.

Po zakończeniu każdej tury nasz najbardziej wysunięty stronnik po lewej stronie przesuwa się na stół przeciwnika. Analogicznie, skrajnie ustawiony stronnik przeciwnika po prawej stronie, przesuwa się na nasz stół. Istotną informacją jest to, że po zmianie strony przez jednostkę możemy nią od razu zaatakować.

Zobacz też:   Hearthstone Karczemna Bójka - Przebudzenie Zombestii

Strategia gry

Najważniejszą kwestią w tej bójce jest pamiętanie o rotacji stronników na koniec każdej tury. Wystawiając silnego stronnika pamiętaj o ustawieniu go po prawej stronie. Dwa Upiorne Rumaki o statystykach 1/1 utrudniają rozstawienie jednostek na stole. Jednak warto wykorzystać rumaki do kontrolowania stołu. Spróbuj zaplanować swoje zagrania na co najmniej dwie tury do przodu. Możesz manipulować ustawieniem stołu, tak aby Twoje najsilniejsze jednostki jak najdłużej zostały po Twojej stronie. Gracz, który zaczyna grę jako drugi jest lekko faworyzowany, ponieważ może od razu zaatakować Upiornymi Rumakami. Również będzie mu łatwiej dostosować ustawienie jednostek w początkowych turach. Uważaj na wybór takich klas jak Paladyn i Szaman. Po użyciu ich mocy specjalnej, tokeny ustawią się pierwsze w kolejce do zmiany pozycji. Po zwycięstwie w Karczemnej Bójce czeka na nas pakiet kart.

Historia Karczemnej Bójki

W Nawiedzoną Karuzelę mieliśmy okazję zagrać już wcześniej dwukrotnie: 23 października 2019 oraz 21 października 2020 roku.