Ciekawostka, dzięki której jeszcze bardziej pokochasz Koreańczyków!

lol lck t1 faker
Fot. LoL Esports

Aż ośmiu z dziesięciu graczy środkowej alei na Mistrzostwach Świata byli pochodzenia Koreańskiego! Czy to oznacza tylko jedno – Koreańczycy są najlepszymi graczami na świecie?

Nie bez powodu mówi się, że Koreańczycy są najlepszymi graczami na świecie. Niejednokrotnie udowadniali swoje umiejętności umacniając swoją potęgę. Najciekawszym jest fakt, że na przestrzeni lat walki o Mistrza Świata, ośmiu z dziesięciu graczy środkowej linii byli pochodzenia Koreańskiego!

Jak to możliwe?

Pomijając w historii dwa lata (2011 i 2012), w których mistrzostwo zdobyli Shushei (Maciej Ratuszniak) oraz Toyz (Kurtis Lau Wai Kin), każdy zawodnik środka był Koreańczykiem. Od 2013 Faker (Lee Sang-hyeok) rozpoczął fale wygranych, która trwa aż do dzisiaj. Jak wyglądają pozostałe lata?

2014 – PawN (Heo Won-seok)

2015 – Faker (Lee Sang-hyeok)

2016 – Faker (Lee Sang-hyeok)

2017 – Crown (Lee Min-ho)

2018 – Rookie (Song Eui-jin)

2019- Doinb (Kim Tae-sang)

2020 – ShowMaker (Heo Su)

fot. Wikipedia

Czy 2021 przerwie dominację Korei?

Worlds 2021 zdążyły już zaskoczyć każdego, jednak w półfinale pozostały jedynie topowe zespoły. O puchar zawalczą już teraz Chińczycy i Koreańczycy. Fani wierzą w umiejętności ShowMaker’a, który jest pretendentem do zdobycia drugiego mistrzostwa. Wygrana DWG KIA oznaczałoby tylko jedno – 2021 rok ponownie będzie należał do Koreańskich midów!