Perkz ostatnią nadzieją Europy? Cloud9 vs Gen.G już dziś!

lol worlds cloud9 perkz
Fot: Riot Games

Już dzisiaj ostatni ćwierćfinał Worldsów! Czy Cloud9 obroni honor zachodu, zostając w turnieju i odsyłając Gen.G do domu?

Obie drużyny wyszły ze swoich grup w bardzo widowiskowy sposób. Czy możemy spodziewać się więc widowiskowego ćwierćfinału? Osobiście na to liczę. Obie te drużyny mają odpowiednie warunki zagwarantować nam emocjonujący mecz, może nawet usłyszymy “Silver Scrapes”.

Cloud9 i Gen.G to królowie dramatu

Do ćwierćfinałów Cloud9 dostało się z klasą. Najpierw przeszli przez fazę Play-In, potem w grupie A zmienili wynik 0-3 na 3-4, pokonując Rogue i FunPlus Phoenix i osobiście wyrzucając Europejczyków z turnieju. Można spokojnie powiedzieć, że w drugiej rundzie fazy grupowej ekipa Perkza wyglądała bardzo dobrze.

Zobacz też:   Cloud9 i MAD Lions z szansą na półfinały Worldsów!

Można też tak powiedzieć o Gen.G, choć oni grali dobrze już w pierwszej rundzie. To druga część fazy grupowej była dla nich dramatyczna. Pierwszy raz w historii Worldsów mieliśmy sytuację, w której wszyscy w grupie skończyli z tym samym wynikiem. Dało nam to świetnie widowisko, czyli pełne emocji dogrywki, z których zwycięsko wyszła koreańska drużyna. Ostatnie dwa mecze były mistrzostwem w ich wykonaniu, zwłaszcza ten, w którym pokonali Team Liquid.

Czy Perkz obroni honor zachu?

W teorii, to Gen.G powinno być faworytem tego ćwierćfinału. Na Worldsy dostali się z drugiego miejsca LCK, a ich ostatnie mecze były pokazem najwyższej klasy League of Legends. Bdd i Ruler stwierdzili wtedy, że to jeszcze nie czas wracać do domu. Czy takie nastawienie powtórzy się i tym razem. To właśnie może być problemem Gen.G i szansą dla Cloud9. Od dawna wiemy, że Perkz jest królem mental edge, a patrząc na jego ostatnie poczynania, to jest on teraz w dobrej formie. Bez tego raczej by nie zapraszał Showmakera na kolację.

BO5 bardzo różni się od BO1. Tutaj nie wystarczy już szczęście w draftcie. Do tego potrzeba dobrej taktyki i silnej psychiki i to właśnie tutaj Cloud9 może mieć przewagę. Oni już i tak przekroczyli większość oczekiwań, za to Gen.G mierzy się z presją, która pada na każdy koreański team. Jak sobie z tym poradzą? Przekonamy się już dzisiaj, 25 października ok. godziny 14.

Gdzie oglądać ćwierćfinał Cloud9 vs Gen.G?

Wszystkie mecze Worldsów możecie oglądać po angielsku na LoL Esports. Transmisję z polskim komentarzem możecie oglądać w telewizji na Polsat Games, a także online na ich kanale na YouTube.