Jaja ze stali – MAD Lions wyrzuciło Chiny z Worldsów!

MAD Lions Armut
Fot. Colin Young-Wolff / Riot Games
- Reklama -

MAD Lions w dogrywce o wyjście z grupy podczas Worldsów 2021 ograło LNG. Po SZALONYM meczu Lwy wyrzuciły Chiny z turnieju i zagrają w play-offach!

Mieć jaja ze stali – nowe znaczenie tych słów

Trzeba przyznać, że ostatni dzień fazy grupowej Worldsów 2021 przyniósł nam nieoczekiwany zwrot akcji. Przed poniedziałkowymi meczami wiele osób zakładało, że żadna europejska drużyna nie wyjdzie z grupy. Jednak MAD Lions ugrało bilans 3:3 i w efekcie walczyło z LNG o wyjście z grupy. Chińska drużyna była faworyzowana, bowiem pochodzi z Azji. Takie stawianie sprawy jest głupotą, co też zostało potwierdzone podczas spotkania.

MAD Lions i LNG zapewniły widzom świetny hit. Niesamowite emocje towarzyszyły nam przez ponad 45 minut. Początek niewątpliwie należał do chińskiej ekipy, ale później to Europejczycy przejęli inicjatywę i nie wypuścili jej aż do samego końca. Trzeba przyznać, że MAD ma wręcz “jaja ze stali”, bowiem w kluczowych momentach, pod ogromną presją, nie popełniało błędów. Tego nie można powiedzieć już o LNG, które czasami missowało kluczowe rzeczy.

- Reklama -

Do tego decyzyjnie MAD Lions dorównywało rywalom z Chin i to właśnie pozwoliło domknąć grę. Świetna postawa Humanoida i Carzziego uchroniła Europę od blamażu, a MAD Lions pokonało właśnie LNG. Chiny zostały wyrzucone z turnieju, a Lwy dalej w grze.

MAD dalej w grze

MAD Lions jest dalej w grze podczas Worldsów 2021, ale nie wiemy na kogo trafi. Z całą pewnością jakikolwiek rywal za wyjątkiem Cloud9 będzie bardzo trudny do przejścia. Dlatego też tak ważne jest to, żeby ograć Gen.G i wyjść z pierwszego miejsca. Ze spotkaniami w play-offach Worldsów wracamy już od 22 października!

- Reklama -